בנק אוצר החייל הצטרף למרכנתיל - וההלוואות לטווח ארוך לתעשיינים יגיעו למיליארד שקל

הערבות להלוואה תינתן בהיקף של 60% מהקרן ההדדית של התאחדות התעשיינים, שהוקמה למתן סיוע למפעלים שעובדיהם פתחו בשביתה

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

בנק אוצר החייל מקבוצת הבינלאומי והתאחדות התעשיינים הודיעו אתמול (ג') על הסכם למתן הלוואות ל-12 שנים למפעלים קטנים ובינוניים בהיקף של חצי מיליארד שקל. לפני כן הודיע בנק מרכנתיל על הסכם דומה. בכך מגיע סכום ההלוואות שיעניקו הבנקים למפעלים קטנים ובינונים למיליארד שקל.

הערבות להלוואה תינתן בהיקף של 60% מהקרן ההדדית של התאחדות התעשיינים, שהוקמה למתן סיוע למפעלים שעובדיהם פתחו בשביתה. בקרן כמה מאות מליוני שקלים. כ-40% מההלוואות יהיו למכונות שיירכשו באמצעות ההלוואה, המיועדת לאפשר למפעלים לשפר את הפריון באמצעות רכישת ציוד חדש.

סניף בנק אוצר החייל (למצולם אין קשר לכתבה)
סניף בנק אוצר החייל (למצולם אין קשר לכתבה)צילום: עופר וקנין

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, אמר כי ההסכם משקף את ההכרה של הבנק בחשיבות קידום התעשייה. מנכ"ל בנק אוצר החייל, קובי מלכין, אמר כי הקרן הינה הזדמנות מצוינת למפעלים להשקעה שתוביל להתפתחות וצמיחה עתידית.

יו"ר האגף למפעלים קטנים ובינוניים בהתאחדות התעשיינים, התעשיין ליאור לוי, שיזם את תכנית ההלוואות לטווח ארוך, אמר כי "ההלוואות במסגרת ההסכם החדש יפתחו את הדלת בפני תעשיינים קטנים ובינוניים, שעד כה לא הצליחו לקבל הלוואות לטווח ארוך. באמצעות ההלוואות המפעלים יוכלו לקנות ציוד חדש, להתקדם ולהתפתח".

הקרן מיועדת לחברי ההתאחדות, בעלי מפעלים, שמחזור המכירות השנתי שלהם הוא עד 150 מיליון שקל ובעלי ותק פעילות של 3 שנים ומעלה. באמצעות הקרן ניתן לקבל הלוואה בגובה של עד 15 מיליון שקל, בשיעור מימון גבוה במיוחד (90% מערך המכונות) והיתרה - 10% בלבד - הון עצמי. ההלוואות ניתנות בריביות אטרקטיביות, גרייס של שנה וערבות של הקרן ההדדית בגובה של 60% מההלוואה. מפעלים שירצו בכך, יוכלו גם להסתייע במאגר יועצים שילוו אותם בביצוע קפיצת מדרגה עסקית, במסגרת ההשקעה בשדרוג הטכנולוגי. פריסת החזר ההלוואה על פני תקופה ארוכה תקל על תזרים המזומנים של המפעלים הקטנים והבינוניים, ותתמרץ אותם להשקיע במכונות וקווי ייצור מתקדמים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker