120 הבכירים הפורשים בתעש יקבלו 500-300 אלף שקל כל אחד

תעש גוררת הפסדים, ועל מנת לאפשר את המשך תפקודה וכחלק מהסכם עם המדינה, היא קיבלה מסגרת הוצאות של כחצי מיליארד שקל לשנה וחצי

אורה קורן
אורה קורן

רשות החברות הממשלתיות חתמה אתמול על הסכם להסדרת פרישתם של 120 עובדים בכירים בתעש - ובכך נסללה הדרך לפרסום מכרז להפרטת החברה, שמתוכנן להיום. על פי מידע שהגיע ל–TheMarker, מתוך כלל הפורשים, 40 יעזבו מיידית ו–80 נוספים לאחר ההפרטה.

על פי ההסכם, העובדים שיפרשו עכשיו יקבלו מענק בסך 300 אלף שקל כל אחד, ואלה שיפרשו בהמשך יקבלו גם הם 300 אלף שקל, בנוסף לבונוס שיגדל ככל המכירה תתבצע מוקדם יותר, עד לתוספת של 250 אלף שקל. על פי מקורובים לועד עובדי החברה, עלות פרישת עובד בכיר בתעש תגיע ל-2.5-2 מיליון שקל.

בסך הכל יפרשו מהחברה בתהליך ההפרטה כ–2,000 עובדים, שמתוכם פרשו כבר כ–800. אלה ייהנו מפנסיה ברמה דומה למשכורתם האחרונה, ומשמעות הדבר היא שהחברה תצטרך להשלים להפרשות מקרן הפנסיה עבורם. לפי הערכות, עלות כל עובד פורש לחברה תהיה יותר ממיליון שקל.

אורי יוגב מבקר בתעש
אורי יוגב מבקר בתעש

תעש תופרט ללא החובות למדינה, שנאמדים בכ–3.15 מיליארד שקל, כשהמדינה תמחל על מלוא החוב. כמו כן, המדינה תשא בעלויות שמירת הסביבה שחלות כיום על תעש. 
תעש גוררת הפסדים, ועל מנת לאפשר את המשך תפקודה נחתם לפני כמה חודשים הסכם מימון בינה למדינה. כחלק מההסכם, קיבלה תעש מסגרת הוצאות של כחצי מיליארד שקל לשנה וחצי, שתאפשר תשלום משכורות והוצאות לרכישת חומרי גלם (הון חוזר). לפי ההערכות, תעש הפסידה כ–200 מיליון שקל ב–2014, אך צפויה לעבור לרווח ב–2016.

רשות החברות הממשלתיות, בראשות אורי יוגב, צפויה להודיע היום על תחילת הליך הפרטת תעש למשקיע פרטי. במגזר הביטחוני מעריכים כי ניתן להפריט את תעש בסכום של 1–1.5 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker