סטף ורטהיימר: "הפוליטיקאים לא מבינים שהכל מתחיל ונגמר בתעשייה"

ורטהיימר, בכנס הישראלי של לשכת המהנדסים: "6% לומדים מקצועות טכנולוגיים, כולם לומדים לנהל אבל לא באמת יודעים על מה מדובר"

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורה קורן

"במדינות אירופה המפותחות וגם בדרום קוריאה וסינגפור 50% עובדים בתעשיית הייצור, ואילו אצלנו רק כ-7%". כך אמר אתמול (ב') התעשיין סטף ורטהיימר בכנס הישראלי להנדסת מכונות של לשכת המהנדסים.

"נשרוד פה רק אם יהיה ביטחון, ואם ניצור פה הרבה מקומות עבודה ומפעלים. אני לא רואה מפעלים נוספים שנבנים, ההיי-טק בורח מהארץ ומוכר ידע. חבל שבמקום לייצר את המוצרים כאן הולכים לטייוואן".

"באקדמיה בישראל יש בערך 300 אלף איש, ורק כ-6% מהם לומדים מקצועות של טכנולוגיה. יש עורכי דין בערך כפליים מזה,  וכולם לומדים לנהל אבל לא באמת יודעים על מה מדובר", הוסיף ורטהיימר.

סטף ורטהיימרצילום: אייל טואג

"לתעשייה שאתם מייצגים יש חשיבות עצומה אך באיזה שהוא מקום היא לא מוכרת את עצמה נכון. הפוליטיקאים לא מבינים שכמעט הכל מתחיל מפה - צריך לדבר על ייצור וכמות האנשים שאפשר להעסיק ולפרנס בכבוד, לעמוד בתחרות מול מערכות אחרות".

בכנס העניק ורטהיימר תעודות הוקרה לסטודנטים על פרויקטים מצטיינים שעשו לסיום לימודיהם מאוניברסיטת תל אביב, הטכניון, אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת אריאל, מכללת אפקה ומכללת סמי שמעון בנגב. "אני תמיד בודק אצל כל אדם צעיר - האם יישאר פה בארץ? האם יקים משהו? ישתתף בהקמה של משהו? בין אם זה טכנולוגיה, שיווק, או פיתוח, העיקר שתתרמו משהו. זוהי ציונות", אמר סטף. עוד ביקש מהסטודנטים, "שכל אחד מכם יציב לעצמו מטרה – להכפיל את הייצור שלו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker