אל"מ אבנר זיו יהיה המנהל הבא של חטיבת טכנולוגיית המידע בבנק ישראל

זיו מסיים בימים אלה שירות צבאי של 28 שנים, במהלכו ביצע שורה של תפקידים בכירים בתחום מערכות המידע והטכנולוגיה

מוטי בסוק

נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג, החליטה כי אל"מ אבנר זיו יהיה המנהל הבא של חטיבת טכנולוגיות המידע הבנק. בתוקף תפקידו יהיה זיו גם חבר בהנהלת הבנק. זיו ייכנס לתפקיד באפריל הקרוב לאחר שיפרוש מצה"ל. חטיבת טכנולוגיות המידע מפעילה את מערך המחשוב של בנק ישראל ומייעצת להנהלת הבנק בתחום אסטרטגיית המחשוב.

לזיו תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים ותואר שני במנהל עסקים בהצטיינות יתרה. באוקטובר האחרון, לאור הודעת המנהל הנוכחי של חטיבת טכנולוגית המידע בבנק ישראל, דורון פלח, על כוונתו לסיים את תפקידו, מינתה הנגידה ועדת איתור לאיוש התפקיד בראשות מנכ"ל בנק ישראל חזי כאלו ובהשתתפות אסתר לבנון, מנכ"לית הבורסה לשעבר, ופנינה קרן, מנהלת חטיבת משאבי אנוש בבנק ישראל. הוועדה החליטה להמליץ על מועמדותו של זיו.

אבנר זיוצילום: בנק ישראל

זיו מסיים בימים אלה שירות צבאי של 28 שנים. זיו ביצע שורה של תפקידים בכירים בתחום מערכות המידע והטכנולוגיה. בשנים האחרונות הנהיג את מערך התוכנה הצה"לי, והיה חבר בפורום ההנהלה הבכירה של אגף התקשוב במטכ"ל. ב-2011 התמנה למפקד בית התוכנה למערכות ה-IT של צה"ל. ב-2013 הקים את מצפ"ן, בית התוכנה המרכזי של צה"ל למערכות מבצעיות וניהוליות, שזכה לאחרונה בפרס הרמטכ"ל ליחידות טכנולוגיות מצטיינות. הוביל בשנים האחרונות תכנית אב לחידוש מערכות המידע של צה"ל (ERP). הקים קבוצת פיתוח למערכות לוחמה מבוססת רשת, שפיתחה יכולות מבצעיות שזכו להערכה רבה בצה"ל והיוו גורם משמעותי במערכות הצבאיות האחרונות.

הנגידה פלוג ציינה היום כי, "הנסיון הרב של אל"מ זיו בהובלת מערכות מחשוב גדולות בצה"ל יהיה נכס עבור בנק ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker