בכיר ברשות הפלסטינית: נחרים מוצרים של שטראוס, אוסם, תנובה, פריגת ויפאורה

ישראל הודיעה באחרונה על הקפאת העברת כספי מסים לרשות בהיקף של כ-500 מליון שקל ■ כ-70% מהמזון הנצרך בשטחי הרשות הפלשתינית מקורו בישראל

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הרשות הפלסטינית הודיעה הערב (ב') במסיבת עיתונאים, כי החליטה להחרים מוצרים של חברות מזון ישראליות מובילות, בתגובה להקפאת העברות המסים מישראל לרשות. החברות שמוצריהן יוחרמו הן שטראוס, אוסם, תנובה, יפאורה תבורי, פריגת. כך פירסמה סוכנות הידיעות בלומברג.

ישראל הודיעה באחרונה על הקפאת העברת כספי מסים לרשות הפלסטינית בהיקף של כ-500 מליון שקל בתגובה לבקשת הנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס לחקור את פשעי המלחמה לכאורה של בכירים ישראלים.

צילום: עופר וקנין

מחמוד אל-עאלול, בכיר ברשות אמר כי הפלסטינים אינם חוששים מהבאות, אף שחלק הארי, כ-70% מהמזון הנצרך בשטחי הרשות הפלסטינית מקורו בישראל.

בדיקה שנערכה בחלק מהחברות המוזכרות העלתה, כי טרם קיבלו הודעות מאנשי הקשר שלהן בשטחי הרשות הפלשתינית. גם במשרדי הממשלה בירושלים לא התקבל מידע רשמי על החרם. מקורות בתעשיה ציינו, כי נושא החרם עולה מידי פעם ברשות הפלסטינית, כצעד נגדי להתנהלות ישראל, אולם עד כה לא ידוע שהוחלט לממש אותו.

צילום: חגי פריד

סך היצוא של ישראל לרשות הפלסטינית ב-2014 הסתכם בכ-16 מיליארד שקלים.  מתוכם, 20% הם מוצרים ישראלים והשאר העברות מיבוא דרך נמלי ישראל וכן שירותים כדלק, מים וחשמל.

כלומר, יצוא הסחורות הישראליות לרשות הפלסטינית עומד על כ-3.5 מיליארד שקל - כ-1.6 מוצרי מזון. כמיליארד שקל הוא היצוא של חמש החברות המובילות, שמוצריהן מועמדים לחרם.

מקורות ישראלים ציינו, כי האיום בחרם כנראה לא יחזיק זמן רב, כיוון שלפלסטינים אין חלופות יבוא מהירות, במיוחד לא למוצרי חלב טריים. מה גם, שישראל שולטת במעברי הגבול, וכל יבוא לרשות הפלשתינית עובר דרכה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker