חברת כריית היהלומים הגדולה בעולם חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם ישראל

המטרה: להגדיל את מספר בעלי מכסות היהלומים התקופתיות (בעלי סייט) מאלרוסה הרוסית ל-10 ■ לישראל יש כרגע 4 בעלי סייט מאלרוסה, בהם דני שטיינמץ, לב לבייב ויאיר סהר, לשעבר נשיא בורסת היהלומים

אורה קורן

אלרוסה הרוסית, חברת כריית היהלומים הגדולה בעולם, חתמה על מזכר הבנות להגברת שיתוף הפעולה עם בורסת היהלומים הישראלית. ראש המשלחת הרוסית, אנדרי פוליאקוב' שחתם על ההסכם אמר כי "לישראל יש יתרון איכותי בתחום הטכנולוגי והיא מצליחה ליישם את הטכנולוגיה המתקדמת שלה גם בתעשיית היהלומים".

שמואל שניצר, נשיא בורסת היהלומים, שחתם מהצד הישראלי על ההסכם אמר כי "הבטחת מקורות גלם יהלומים הם תנאי הכרחי ובסיסי לשגשוגה של תעשיית היהלומים הישראלית".

ההסכם נחתם לאחר שרק לפני כמה שבועות ממשלת הודו חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם אלרוסה. תעשיית היהלומים ההודית מתחרה בזו הישראלית בחלק מסוגי היהלומים, ובישראל לא רצו להשאיר להודים את היתרון בהסכם עם יצרנית כה גדולה של יהלומי גלם.

צילום: בלומברג

פרטי ההסכם לא נמסרו, אולם שניצר אמר כי מטרתו היא להגדיל את הסחר ההדדי ביהלומים, ובכלל זה את מספר בעלי מכסות היהלומים התקופתיות (בעלי סייט) מאלרוסה לכעשרה. ככל הידוע, לישראל ארבעה בעלי סייט מאלרוסה, בהם דני שטיינמץ (אחיו של בני), לב לבייב ויאיר סהר, לשעבר נשיא בורסת היהלומים.

ההסכם נחתם בשיתוף עם התאחדות תעשייני היהלומים בראשות, קובי קורן, ולמכון היהלומים בראשות, מוטי גנץ - במסגרת שבוע היהלומים הבינלאומי שמתקיים כעת במתחם בורסת היהלומים הישראלית ברמת גן.

לארוע הגיעו מאות יהלומנים מרחבי העולם, בין השאר מטורקיה, יפן, איטליה ודרום אפריקה. בבורסת היהלומים הישראלית מעריכים כי במהלך האירוע ייסחרו יהלומים בשווי כולל של מאות מיליוני דולרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker