התאחדות התעשיינים נגד רשות החשמל: "מתנהלת באופן שערורייתי וחסר אחריות"

החלטת רשות החשמל לדחות את הפחתת התעריפים תעלה לציבור 230 מיליון שקל - שהרשות הבטיחה להחזיר רק ב-2016

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
אורה קורן

בהתאחדות התעשיינים מתחו ביקורת על החלטת רשות החשמל לדחות את הפחתת תעריפי החשמל מינואר לפברואר 2015, וציינו כי מדובר בתוספת עול של 230 מיליון שקלים על הציבור, מתוכם 46 מיליון שקלים על התעשייה.

אחרי שרשות החשמל פרסמה כי תעריפי החשמל יופחתו בהיקף של 10.05% לצרכן הביתי ובכ-11.84% בממוצע ב-1 לינואר 2015 - בפועל יופחת התעריף רק חודש לאחר מכן, בפברואר. רשות החשמל הודיעה, מצדה, כי תחזיר את הגבייה העודפת לציבור רק בינואר 2016.

"רשות החשמל מתנהלת באופן שערורייתי וחסר אחריות על גב הצרכנים והתעשייה בישראל", אמר יו"ר ועדת האנרגיה של התאחדות התעשיינים, גבי ביטון. "לאור עיכובים פרוצדוראליים וביורוקרטיים מצד הרשות, ישלמו צרכני החשמל במדינה עלות עודפת כה משמעותית ובהיקף של מאות מיליוני שקלים. הפער הכספי צריך לחזור מיידית לציבור. מדובר בכסף ששייך לצרכנים, לתעשיינים ובעלי עסקים - והם לא צריכים לחכות עד 2016 כדי שהכסף יוחזר להם במלואו. אם הממשלה רוצה הלוואה מהציבור, שתפעל במנגנונים שקופים וברורים ולא באמצעות עיכוב בהתאמת תעריפים", הוא הוסיף.

יו"ר רשות החשמל אורית פרקש-הכהןצילום: סיוון שחור, עבור משרד התשתיות הלאומיות

התאחדות התעשיינים הציעה בעבר לרשות החשמל אלטרנטיבות לצורך השבת הסכום העודף לצרכנים במסגרת שימוע שערכה הרשות, אך הצעות אלו נדחו. ההצעות היו זיכוי הצרכנים בגין עלות עודפת על ידי הפחתה חד פעמית של תעריפי החשמל החל מבפברואר 2015, ובאופן שיישקף הפחתה בגובה החיוב העודף; או זיכוי על ידי הפחתה מתמשכת של תעריפי החשמל החל מבפברואר - באופן שיישקף הפחתה בגובה החיוב העודף.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker