משרד הכלכלה מנסה לראשונה לגייס הון בסין לקרנות הון סיכון ישראליות

הקרנות יציעו לסינים להשתלב בגיוסים חדשים, בהשקעות חדשות ובהשקעות קיימות. מהצד הסיני ישתתפו נציגי גופים פיננסים מוסדיים ומשקיעים פרטיים

אורה קורן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בנסיון לסייע בעיקר לקרנות ההון סיכון הישראליות, יזם משרד הכלכלה ביקור של נציגי קרנות הון סיכון ישראליות בסין לגיוס משקיעים. במשלחת, שתצא השבוע, נציגים של 22 קרנות הון סיכון מתחומי תקשורת, קלינטק ומדעי החיים, בהן BRM, קטליסט, גיזה, אורבימד, וריטס, JVP ואינפיניטי.

"אנחנו מוציאים לראשונה משלחת קרנות הון סיכון ישראליות לסין, במטרה להביא כסף סיני, שיושקע בהיי-טק הישראלי", אמר בסוף השבוע ל-TheMarker מנכ"ל משרד הכלכלה, עמית לנג. "בסין רוב הכסף המוסדי, עשרות מיליארדי דולרים, קשור לממשלה. אם חלק ממנו יושקע בהיי-טק זו יכולה להיות דרמה מבחינת קרנות הון סיכון", הוסיף.

לנג אמר, כי לדעתו זו טעות שהממשלה לא מעודדת גופים מוסדיים ישראליים להשקיע בקרנות ההון סיכון, אולם הסכים עם ההערכה, כי ביצועיהן החלשים יחסית אינם מעודדים השקעה שכזו.

שר הכלכלהצילום: אמיל סלמן

מטרתה המרכזית של המשלחת היא גיוס השקעות סיניות בישראל באמצעות שלושה מודלים של השקעה: השקעה סינית בקרנות חדשות שהקרנות הישראליות מגייסות בשלב זה, להשקעה בחברות ישראליות; השקעה משותפת של הקרנות הישראליות והמשקיעים הסינים בחברות ישראליות; והשקעה סינית ישירה בחברות הפורטפוליו של הקרנות הישראליות.

נציגי הקרנות ייפגשו עם נציגי גופים פיננסיים בהונג קונג, שנחאי ובייג'ינג. המשלחת תיפגש בסין עם כ-150 נציגים של גופים פיננסיים, חברות טכנולוגיות מובילות, משקיעים פרטיים גדולים וגופי השקעה סינים אחרים.

את האירועים ינהלו הנספחים המסחריים של מינהל סחר חוץ בהונג קונג, שנגחאי ובייג'ינג, במעמד שגריר ישראל בסין והקונסולים הכלליים בהונג קונג ושנגחאי.

בראש המשלחת תעמוד אל"מ (במיל.) זיוה איגר, מנהלת היחידה להשקעות זרות ושיתוף פעולה תעשייתי במשרד הכלכלה, שהוקמה לאחרונה במטרה לרכז ולקדם את תחום ההשקעות הזרות בישראל.

"אנו שמים דגש רב על הרחבת מקורות ותחומי ההשקעה במשק הישראלי ורואים בשוק האסייתי בכלל ובסין בפרט יעד חשוב לאיתור משקיעים", אמרה איגר.

"בתקופה האחרונה אנו רואים גידול ניכר במספר ההשקעות הזרות בישראל המגיעות מסין וברמת העניין של חברות ומשקיעים סינים באיתור השקעות בארץ. משלחת זו הינה חלק מאסטרטגיה כוללת של משרד הכלכלה לשימוש בהשקעות זרות כמנוף צמיחה וככלי אסטרטגי לקידום מדיניות ותרומה לכלכלה הישראלית. משלחת זו הינה הראשונה מתוך סדרת אירועי קידום השקעות נוספים שאנו יוזמים ומתכננים להמשך השנה בסין".

מנהל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה, אוהד כהן אמר, כי "מדובר במהלך אסטרטגי שכן, עד השנים האחרונות הייתה ללא ספק דומיננטיות של ארה"ב בהשקעות בתעשיית ההיי-טק הישראלית ולאחר מכן יעדי גיוס ההון של מנהלי הקרנות הישראליות היו מדינות אירופה או המדינות המפותחות באסיה, סינגפור וקוריאה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker