הביקור של ראש ממשלת יפן: סוכמו מהלכים להגברת שיתוף הפעולה בין המדינות

"יפן וישראל מעריכות מאוד את התקדמות היחסים ביניהן בכל התחומים", נאמר בהודעה משותפת עם תום ביקורו של שינזו אבה בישראל

מוטי בסוק
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"יפן וישראל מעריכות מאוד את התקדמות היחסים ביניהן בכל התחומים", כך נאמר בהודעה משותפת שפרסמו הערב (ג') ראש ממשלת יפן, שינזו אבה, וראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, עם תום ביקורו של אבה בישראל, בראש משלחת יפנית גדולה. הביקור נמשך שלושה ימים.

הביקור של אבה בארץ הוא ביקור גומלין לביקור של נתניהו ביפן במאי 2014. במהלך הביקור נפגשו שני ראשי הממשלות לפגישה שהוגדרה כ"פגישת פסגה". המשלחת היפנית כללה למעלה מ-100 אנשי ממשל וכלכלה בכירים, נשיאי חברות יפניות מהמובילות בעולם. המטרה הכלכלית של הביקור הייתה להרחיב את שיתופי הפעולה הכלכליים בין המדינות.

צילום: מרק ישראל סלם

לפני כחודשיים ביקר ביפן מנכ"ל משרד רה"מ היוצא, הראל לוקר, בראש משלחת כלכלית גדולה. במסגרת הביקור העביר לוקר הזמנה של נתניהו לאבה לביקור בארץ. במהלך פגישותיו של אבה בארץ הוא בירך על "התוכנית לחיזוק היחסים ושיתוף הפעולה הכלכלי עם יפן", שאושרה בראשית החודש על ידי ממשלת ישראל. שני הצדדים הדגישו במהלך הביקור את הצורך להמשיך בקידום המאמצים לשיתוף פעולה בין המדינות בשורה של נושאים, כולל קידום חילופי משלחות של הממסדים הביטחוניים של שתי המדינות, שיתוף פעולה יפני-ישראלי בתחום של אנרגיה חדשה וביטחון סייבר, פתיחת משרד סחר ישראלי באוסקה עבור מחוז קנסאי, קיום פגישת הכנה לקראת פתיחת המו"מ על הסכם השקעות, קיום הפגישה השבעית של הוועדה למדע וטכנולוגיה יפן-ישראל, קיום פגישת קבוצת העבודה הכלכלית המשותפת ה-7 במספר, קידום תוכניות בישראל לביקורם של 500 מנהיגים צעירים מיפן בשלוש השנים הקרובות, קידום התיירות המשותפת בין שתי המדינות, כולל פתיחת קו תעופה ישיר בין יפן וישראל. שני הצדדים דנו גם בסוגיות אזוריות ואישרו את מחויבותם להמשיך לפעול בשיתוף פעולה הדוק למען שלום ויציבות באזור אסיה-פסיפיק והמזה"ת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker