תומכי ברוש בבחירות - יהודאי, לוי ושור - מתוגמלים במינויים בהתאחדות התעשיינים

אורי יהודאי, מנכ"ל פרוטרום, קיבל את התפקיד הבכיר ביותר, שלא היה קיים עד כה, סגן נשיא התאחדות התעשיינים

אורה קורן

הנאמנות משתלמת, ונשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש הוכיח את זה, כששיבץ את אנשי העסקים המרכזיים שתמכו בו בבחירות לנשיאות, בתפקידי מפתח בהתאחדות התעשיינים. המינויים אושרו אתמול על ידי נשיאות ומועצת התאחדות התעשיינים.

את התפקיד הבכיר ביותר, שלא היה קיים עד כה, סגן נשיא התאחדות התעשיינים, קיבל אורי יהודאי, מנכ"ל פרוטרום. בתחילת ישיבת המועצה הודיע ברוש על המינוי. יהודאי נחשב לאחד התעשיינים המוצלחים ובבחירות הקודמות שקל להתמודד, אולם לבסוף החליט לא לנהל מערכת בחירות מול מתמודד אחר, ולתפקיד נבחר צביקה אורן. המינוי לסגן נשיא יקדם אותו לתפקיד בבחירות הבאות, אם ירצה להתמודד. בבחירות האחרונות תמך יהודאי באופן גלוי בברוש. יהודאי אמר, כי ישתלב בהנהגה של התאחדות התעשיינים. "עיקר המאמץ יהיה להוביל להאצת הצמיחה במשק, תוך חיזוק מעמד התעשייה", הוסיף.

מנכ"ל תנובה, אריק שור, מונה ליו"ר מועצת התאחדות התעשיינים, במקום נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס, גדי לסין, שכיהן בתפקיד בשנתיים האחרונות. לסין, שנחשב תומך בנשיא הקודם, צביקה אורן, שהפסיד בהתמודדות מול ברוש, הודיע כי נבצר ממנו להמשיך בתפקידו כיו"ר המועצה בשל עומס עבודה, אך מסר כי ימשיך בתפקידו האחר כיו"ר ועדת אסטרטגיה של התאחדות התעשיינים. "ההתאחדות יקרה לליבי וממקומי בנשיאות ובמועצה, אמשיך לפעול למען חבריה וקידום התעשייה בישראל. אין לי ספק כי אריק, יו"ר המועצה החדש, ינהל את התפקיד באופן יוצא מן הכלל" אמר לסין.

שרגא ברושצילום: תומר אפלבאום

שור אמר, כי יפעל "לחיזוק אחדות התעשיינים מבפנים, גדולים כקטנים, כדי שנעמוד מאוחדים אל מול האתגרים הרבים והמורכבים העומדים בפני התעשייה וכדי לסייע לנשיא להוביל את התעשייה קדימה".

ארבעה חברים חדשים מונו לנשיאות התאחדות התעשיינים. בעלי מפעל "ביסקול", ליאור לוי, בעלי מנעמים תעשיות, ליאורה בירנהק-מרקוס, מנכ"ל קבוצת אלון, שרון אלון ומנכ"ל נמרוד תעשיות, רמי טרבולסקי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker