נתניהו נפגש עם ראש ממשלת יפן ומשלחת גדולה של אנשי עסקים בכירים מהמדינה

מטרת הביקור של שינזו אבה והמשלחת היפנית הגדולה בארץ היא להרחיב את שיתופי הפעולה הכלכליים בין יפן וישראל

מוטי בסוק

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש הערב (א') בירושלים עם ראש ממשלת יפן, שינזו אבה. לאבה נלווים בביקורו בארץ 100 אנשי ממשל ונשיאי חברות יפניות גדולות, מהמובילות בעולם בתחומן. מטרת הביקור של אבה והמשלחת היפנית הגדולה בארץ היא להרחיב את שיתופי הפעולה הכלכליים בין יפן וישראל. יפן נחשבת לכלכלה השלישית בגודלה בעולם עם תמ״ג של 4.73 טריליון דולר.

זהו הביקור הראשון של ראש ממשלת יפן בישראל מאז 2006. בפתח הפגישה בין אבה ונתניהו אמר נתניהו: "זה ביקור גומלין לביקורי ביפן. הוא מקנה לנו הזדמנות היסטורית לחבר בין היכולות של העם היפני והעם בישראל. יש הרבה תחומים כלכליים, טכנולוגיים ואחרים שבהם נוכל לשתף פעולה, ואני מצפה לעשות כך לטובת שני העמים שלנו".

בנימין נתניהו וראש ממשלת יפן, שינזו אבהצילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ

בפגישה שקיים נתניהו מיד אח"כ עם ראש ממשלת יפן ועם 26 אנשי עסקים יפנים, כולל נשיאי חברות ענק, אמר אבה: "אנו עדים להתקדמות מתמדת ורחבת היקף בפיתוח היחסים הבילטראליים בינינו. בין התחומים שבהם אנו פועלים בשיתוף פעולה הדוק תחום הכלכלה הוא התחום שבו קיים הפוטנציאל הגדול ביותר לחיזוק היחסים בין שתי המדינות. כל חברי משלחת העסקים שבאה איתי הם מובילים בתחומם, כלומר מנכ"לים של חברות עם פעילות עסקית ענפה עם ישראל וכולם חולקים את הרצון לקיום יחסים עסקיים עם ישראל. הבנתי שלאחרונה התקבלה החלטה בממשלת ישראל לחזק את היחסים הכלכליים בין יפן לישראל. אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולעודד את ראש הממשלה להתנסות באופן ישיר ולחוות את הרצון של קהילת העסקים ביפן, של תאגידים מרכזיים ועסקים קטנים ובינוניים וכן גופים אדמיניסטרטיביים עצמאיים לקדם את היחסים עם ישראל".

מאוחר יותר ביקרו אבה והמשלחת היפנית, כשהם מלווים בנתניהו, בתערוכה מיוחדת של טכנולוגיית חדשנות ישראלית. החברות הישראליות שהציגו את פיתוחיהן בפני ראש ממשלת יפן הן 'Phinergy' - חברת קלינטק שפיתחה סוללה מהפכנית המבוססת על אלומיניום ומספקת פתרונות אנרגיה נקייה לכלי רכב חשמליים והיברידים, כמו גם מקור אנרגיה לגיבוי צריכה חשמלית ביתית. 'RealView' - שפיתחה טכנולוגיית צפייה הולוגרמית בתלת ממד המאפשרת לתמונות 'לרחף באוויר' כתמונה תלת ממדית, ללא כל צורך במשקפי תלת ממד או החלפת המסך הדו ממדי לחדשני ומתקדם יותר. 'ReWalk' - פיתחה ׳רובוט לביש׳ המאפשר לאנשים עם מוגבלות הליכה לשוב וללכת לאחר פגיעה בעמוד השדרה. 'Consumer Physics' - פיתחה חיישן מולקולארי שסורק מזון ותרופות ומציג את מרכיביו לרבות באפליקציה סלולארית. 'ElMindA' - פיתחה את טכנולוגיית ה-BNA המאפשרת, לראשונה, לצפות ולהעריך מבחינה נוירופסיכולוגית את המוח האנושי בפעולתו וכן קישוריות וסנכרון פעולות המוח. ביולי האחרון נחתם עם יפן, לראשונה, הסכם מו"פ משותף המציע לחברות ישראליות ויפניות לקיים שיתוף פעולה בתחום המחקר והפיתוח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker