היעד של ברוש: הגדלת התמיכה לתעשייה ל-5 מיליארד שקל בשנה

עם בחירתו לנשיא התאחדות התעשיינים אמר ברוש כי יציע לממשלה הכפלת תקציבי מרכז ההשקעות למיליארד שקל והמדען הראשי ל-3.4 מיליארד שקל

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

התאחדות התעשיינים מציעה לממשלה תכנית חומש עד שנת 2020, במסגרתה יוכפלו תקציבי התמיכות בתעשיה ויגיעו ל-4.95 מיליארד שקל כל שנה. כך נמסר היום במסיבת עתונאים שערך נשיא התאחדות התעשיינים הנכנס, שרגא ברוש. תקציב התמיכות בפועל כיום הוא כ-3 מיליארד שקל, מהם כ-2.5 מיליארד שקל תקציב מדען ראשי וכ-450 מליון שקל תקציב מרכז השקעות.

על פי הערכות התעשיינים, התכנית תאיץ את הצמיחה השנתית ב-0.6% שתניב תוספת של 17 אלף עובדים. בשלוש השנים הראשונות תהיה תוספת צמיחה של כ-3% שתניב תוספת של 78 אלף מועסקים. בתום חמש השנים צפויה הצמיחה לגדול ב6.8% בשנה, הפריון יעלה ב-2%, מספר המועסקים יגדל ב-168 אלף ושיעור ההשקעות בתעשיה כאחוז מהתוצר יעלה לכ-5% לעומת 4.7% כיום.

ברוש אמר כי יש למנות מיידית שר אוצר ולא להמתין לבחירות, למרות שסמכויותיו יהיו מוגבלות.

שרגא ברושצילום: תומר אפלבאום

ברוש אמר, כי המימון לתכנית יוכל להגיע מהגדלת הגרעון בתקציב בחצי אחוז לצורך צמיחה. לחלופין, אפשר לממן אותה מהמקורות למימון תכנית מע"מ אפס שבוטלה, שנאמד ב-2.5-3 מיליארד שקל. בנוסף אמר, כי החשבת הכללית יכולה לאשר העברות כספים כבר בשלב זה מעבר לבסיס התקציב, כדי לא לעצור את התעשייה. לדבריו, יש למנות מיידית שר אוצר ולא להמתין לבחירות, אף שסמכויותיו יהיו מוגבלות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker