מהפך בהתאחדות התעשיינים: שרגא ברוש נבחר לנשיא

בברוש תמכו 472 בוחרים; בצביקה אורן, הנשיא המכהן, תמכו 270 מצביעים

אורה קורן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בתום מערכת בחירות רוויית מתחים ואמירות קשות נבחר הערב (ג') שרגא ברוש לנשיא התאחדות התעשיינים. בברוש תמכו 472 בוחרים ובצביקה אורן, הנשיא המכהן, תמכו 270 מצביעים. תשעה בעלי זכות בחירה נמנעו. ההצבעה נמשכה עד שעות הערב והתנהלה ללא דופי, בניגוד למערכת הבחירות, שהיתה מלווה שליפות סכינים. זו מערכת הבחירות הראשונה בה מתמודד מועמד נגד נשיא מכהן, בטרם השלים שתי קדנציות.

ברוש כיהן בעבר כנשיא התאחדות התעשיינים. בתקופתו התאפיינה ההתאחדות בשיתוף פעולה הדוק עם ההסתדרות, אז בראשות עופר עייני, ובמערכת יחסים מתוחה ואף מעבר לכך עם שר האוצר, אז יובל שטייניץ. התנהלותו של ברוש היתה סוערת ומתוקשרת.

צביקה אורן, הנשיא הנוכחי, נקט מדיניות של פעולה שקטה מאחורי הקלעים. הוא עורר עליו מחאה מצד תעשיינים שסברו, כי בכך ההתאחדות מאבדת מעוצמתה מול הממשלה. אורן נהנה מתמיכה של התעשיינים הגדולים בעיקר, ואילו ברוש מזו של התעשיינים הקטנים. הרוב של התעשיינים הקטנים בהתאחדות הכריע לטובת ברוש, בצורה מובהקת.

חילופי הנשיאים בשילוב קווי התנהלותו של הנשיא הנבחר יעוררו את המיגזר העסקי. מעניין מה יהיה גורלן של חלק מהרפורמות שהוביל אורן ונמצאות בתהליך הבשלה, בראשן חידוש החינוך המקצועי. ברוש התנגד לקו שהוביל אורן וטען, כי אין לקדם חינוך מקצועי שאינו קשור בטכנולוגיה מתקדמת, שם הערך המוסף של הישראלים.  משרד החינוך מוביל רפורמה חשובה בתחום, שחלק ממנה נשען על היוזמה של אורן.

שרגא ברושצילום: ניר קידר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker