העיצומים בכיל: חיפה כימיקלים תפסיק את הייצור עקב מחסור באשלג

-600 עובדים יוצאו בסוף השבוע לחופשה ■ בכיל טוענים כי המצב נובע מעיצומי הוועד שמחליט על הוצאת סחורה ו-600 עובדים יוצאו לחופשה

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

חברת חיפה כימיקלים הודיעה היום (ב') כי פעילות הייצור בשני אתרי הייצור של החברה במפרץ חיפה ובמישור רותם צפויה להיפסק עד סוף השבוע, ועובדי החברה יוצאו לחופשה כפויה. זאת בעקבות עצירה מוחלטת של אספקת האשלג המהווה חומר גלם מרכזי לייצור דשנים ירוקים לחקלאות בעקבות עיצומי העובדים בכיל.

עוד נמסר מהחברה כי "בכל יום שבו החברה אינה מייצרת ואינה מייצאת את מוצריה לחו"ל נגרם לה ולמדינת ישראל נזק של מיליוני דולרים, זאת בעוד שבאופן מפתיע כיל לא דיווחה כלל על נזקים שנגרמו לה כתוצאה מהשיבושים הנמשכים זה שלושה חודשים באספקת האשלג".

מחיפה כימיקלים נמסר כי החל ממחר צפויים עובדי החברה לבצע שורה של צעדי מחאה שתכליתם לחדש את אספקת האשלג לחיפה כימיקלים, זאת בדומה לאספקת האשלג לעשרות לקוחות אחרים. מקורות בכיל ציינו כי עובדי החברה פתחו בעיצומים והם אלה שבשלב זה מחליטים לאן להוציא את הסחורה ובאיזה היקף.

חיפה כימיקלים תלויה באספקת האשלג לפעילותה בחברת כיל. מהחברה נמסר כי "כיל השולטת על אחד ממשאבי הטבע המרכזיים של ישראל, והוכרזה כמונופול ממשיכה לספק אלפי טונות של אשלג ללקוחותיה בארץ ובחו"ל מידי יום, ומשום מה חיפה כימיקלים אינה מקבלת את האשלג שכיל התחייבה להעביר לה בהסכמי הרכישה שנחתמו עמה. החברה פנתה לממונה על ההגבלים, דיויד גילה, על מנת שיכפה על כיל לספק את חומרי הגלם הנחוצים לה, ויבדוק את התנהלות החברה בכל הנוגע לניצול כוחה המונופוליסטי והפגיעה הבלתי הוגנת בחיפה כימיקלים".

מחיפה כימיקלים נמסר כי החל ממחר צפויים עובדי החברה לבצע שורה של צעדי מחאה שתכליתם לחדש את אספקת האשלג לחיפה כימיקלים, זאת בדומה לאספקת האשלג לעשרות לקוחות אחרים.

צילום: אנצו גוש

מכיל נמסר בתגובה כי "ועד עובדי מפעלי ים המלח נוקט בעיצומים במסגרתם הוא מונע באופן מכוון הוצאת סחורה מהמפעל. הוועד נוהג בחוסר אחריות כלפי העובדים, המפעל והלקוחות בכך שהוא נמנע מלקיים משא ומתן רציני עם ההנהלה על תוכנית התייעלות, ובמקביל הוא נוקט עיצומים מתמשכים הפוגעים בחברה ובלקוחותיה בארץ ובעולם. ההנהלה קוראת לוועד לסיים לאלתר את העיצומים ולהיכנס למשא ומתן ענייני במטרה להגיע להסכמה בדבר ביצוע תוכנית ההתייעלות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker