עסקנות ופוליטיקה: רשות החברות בודקת חשד לאי סדרים חמורים בתעשייה האווירית

מנהל רשות החברות הממשלתיות בודק שימוש בכ"א ובמשאבים לפעילות פוליטית ■ ברקע: המאבק בינו לדירקטוריון על סיום החל"ת של חיים כץ

אורה קורן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מנהל רשות החברות הממשלתיות, אורי יוגב, הורה אתמול (ג') לבדוק חשדות לאי סדרים לכאורה בתעשיה האווירית (תע"א) על רקע הבחירות הקרובות.

הפנייה הועברה למשרד רואה החשבון אברמזון יורם, שמונה על ידי המדינה לביצוע בדיקה בתע"א, ומבוססת על מכתב שקיבלה רשות החברות מתנועת אומ"ץ לאחרונה. זאת בנוגע לשימוש, לכאורה, בכח אדם ומשאבים של תע"א לפעילות פוליטית המתרחשת בחברה, במסגרת מערכת הבחירות הנוכחית.

המשרד גם התבקש לבחון מידע שהגיע לגבי פעילות פוליטית, לכאורה, בחברה - כולל שימוש במשאביה - בבחירות ב-2013 ובפריימריז ב-2012. בנוסף, המשרד נדרש לבדוק תלונות לגבי חשד לאי־סדרים חמורים בתע"א הקשורים לקליטת עובדים, פעילות פוליטית בחברה, שחרור חברי ועד מהסכמים קיבוציים והעברת עובדים בין מגזרים שונים בתע"א לפני הבחירות הפנימיות לוועד.

חיים כץצילום: אמיל סלמן

יו"ר ועד עובדי תע"א, חיים כץ (ליכוד), נבחר שוב לתפקיד ב-2014. בעבר פורסם כי כץ עסק בהצבעת עובדים בתע"א לליכוד, והוא הכחיש בזמנו את הדברים. לרשות החברות הגיע מידע על התערבות, לכאורה, של כץ בניהול החברה מעבר לנושאי עובדים, אולם כץ ותע"א מכחישים את הדברים.

המכתב נשלח על רקע מאבק בין יוגב לדירקטוריון תע"א וההנהלה, על רקע סירובם לסיים את החופשה ללא תשלום (חל"ת) של כץ. ברשות החברות טוענים כי כץ נמצא בחל"ת כ-20 שנה, אולם בתע"א טוענים כי הוא אינו בחל"ת אלא בסטטוס אחר - שאינו מחייב את הפסקת פעילותו.

מתע"א נמסר בתגובה כי "המכתב הכולל את החשדות לאי־סדרים הגיע לדיון בוועדת הביקורת של דירקטוריון התעשייה האווירית בסוף ספטמבר. כתמיד הוחל בתהליך בדיקה מיידי על ידי מבקר החברה. יודגש כי מדובר בנושאים נרחבים, חלקם מלפני מספר שנים, הדורשים זמן לצורך בדיקתם המעמיקה. בעקבות ממצאים מקדימים של מבקר הפנים החליטה הוועדה על העברת הבדיקה לידי גורם חיצוני - משרד עו"ד מיתר ליקוורניק - מתוך מטרה להגיע לחקר האמת בצורה אובייקטיבית ושאינה משתמעת לשתי פנים, ואנו סמוכים ובטוחים כי יבצע עבודתו מהימנה. כמובן שהתעשייה האווירית תשתף פעולה עם כל בדיקה נוספת אליה תתבקש".

אורי יוגבצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker