ללא אלכוהול וסיגריות: יבוא באינטרנט עד 500 דולר יהיה פטור ממכס

ועדת היבוא בראשות משרד הכלכלה תפרסם בימים הקרובים המלצות להקלות ביבוא ■ לפיד: "זהו צעד נוסף שמצטרף למאמץ שאנחנו מובילים להורדת יוקר המחייה" ■ על המוצרים המיובאים יחול מע"מ

אורה קורן
אורה קורן

שר האוצר, יאיר לפיד, חתם אמש על צו הפוטר לחלוטין מתשלום מכס את המוצרים המיובאים ביבוא אישי, שמחירם אינו עולה על 500 דולר. עד עתה, תקרת הפטור עמדה על 325 דולר. הצו ייכנס לתוקף עם פרסומו ברשומות.

ההודעה על כך נמסרה על רקע השלמת עבודתה של ועדת היבוא בראשות מנכ"ל משרד הכלכלה, שתפרסם בימים הקרובים מסקנותיה בדבר הקלות ביבוא הכללי. משרד האוצר שותף בכיר בוועדה וסגן הממונה על התקציבים, יוני רגב הוא גם סגן יו"ר הועדה.

בינתיים, גם על רקע דברי ראש הממשלה, שקרא ללפיד להוריד מכסים, מפרסם משרד האוצר כי כחלק מהמאבק ביוקר המחיה יוזלו הקניות באינטרנט, ומוצרים ביבוא אישי שערכם עד 500 דולר יהיו פטורים מתשלום מכס.

מחשב וכרטיס אשראי ליד
קניות באינטרנטצילום: dreamstime

לפיד אמר, כי "במאבק ביוקר המחייה אנחנו מסתכלים גם אל העתיד ולכן יצאנו היום בבשורה לטובת הצרכנים שעושים קניות באינטרנט ואישרנו העלאה של הפטור המלא מתשלום מכס ליבוא מוצרים דרך הרשת. זהו צעד נוסף שמצטרף למאמץ שאנחנו מובילים להורדת יוקר המחיה באמצעות הורדת מחירים ועידוד התחרות במשק".

לדבריו, צעד זה נועד להיטיב עם הצרכנים הבודדים, המייבאים מוצרים ביבוא אישי ולהפחית את יוקר המחיה בישראל, תוך מינוף יתרונותיה של רשת האינטרנט כדי להתגבר על חסמים ולעודד תחרותיות.  

הפטור מתשלום מכס בייבוא אישי יחול בהתקיים כל שלושת התנאים: 

1. המוצאים מיובאים במשלוחי דואר או במשלוחי אוויר.

2. המוצרים מיועדים לשימוש עצמי, כהגדרתו בפקודת המכס.

3. מחיר העסקה אינו עולה על 500 דולר.

הפטור האמור לא יחול על יבוא מוצרי טבק, כוהל ומשקאות משכרים. חשוב לציין כי במסגרת זו, על המוצרים המיובאים יחול מע"מ ובמוצרים הרלוונטיים יחול גם מס קנייה. המשמעות של צעד זה היא ויתור של המדינה על סך הכנסות שנתי של 4 מיליון שקל.

בין המוצרים שיהנו מהפטור, ושכיחים ביבוא אישי, מוצרי הלבשה וטקסטיל ששיעור המכס עליהם הוא 6%, מוצרי הנעלה ששיעור המכס עליהם הוא 12% ומוצרי קוסמטיקה וטואלטיקה ששיעור המכס עליהם הוא 12%.

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ