חברות מסורתיות בעוטף עזה יהיו פטורות מתשלום תמלוגים למדען הראשי

הפטור מתייחס לחברות שקיבלו, או יקבלו אישור של המדען הראשי לתוכניות מו"פ בתקופה שבין ינואר 2013 ועד דצמבר 2016 ■ המדען הראשי אבי חסון: "חשוב לנו לאפשר לחברות הללו לצמוח ולהתקדם על אף התנאים הלא פשוטים בהם התנהלו לאחרונה"

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

המדען הראשי במשרד הכלכלה, אבי חסון, חתם על חוזר המעניק פטור מתמלוגים לחברות מתחום התעשייה המסורתית, שיקבלו מענקי מחקר ופיתוח (מו"פ) באזור יישובי שדרות ועוטף עזה.

על פי החוזר, המהווה מהלך ביצוע של החלטת ממשלה בעקבות מבצע צוק איתן, לפיתוח רב שנתי בשדרות ועוטף עזה, חברות תעשייה מסורתית הפועלות ביישובים אלה ואשר קיבלו, או יקבלו אישור של המדען הראשי לתוכניות מו"פ בתקופה שבין ינואר 2013 ועד דצמבר 2016, יהיו פטורות מתשלום תמלוגים בגין מענקים אלו. הפטור יחול רטרואקטיבית לגבי מענקים שניתנו החל מיום 1 בינואר 2013, ויינתן לכל החברות ללא מגבלת גודל.

יישובי עוטף עזה הינם אזור שדרות רבתי והיישובים במועצות האזוריות אשכול, חוף אשקלון, שדות נגב ושער הנגב, אשר בתיהם, כולם או חלקם, נמצאים בטווח של עד 7 ק"מ מגדר המערכת סביב רצועת עזה.

התעשייה המסורתית בארץ סובלת מפריון נמוך בעשרות אחוזים לעומת חברות מתחרות במדינות המפותחות ובארה"ב. חלק מהפתרון לצמצום הפער הוא הכנסת טכנולוגיה חדשנית והכשרה מקצועית מתאימה. 

שר הכלכלה, נפתלי בנט אמר עם פרסום החוזר כי הוא מבטא "שילוב מבורך של עידוד החדשנות בתעשייה המסורתית ותמיכה ביישובי הדרום. ההקלה שהמדען הראשי העביר היום היא המשך לפעילות משרד הכלכלה לחיזוק יישובי הדרום ועוטף עזה. מהיום, יותר משתלם לחברות בתעשייה המסורתית באזור זה להשקיע במחקר ופיתוח וליהנות מכלי הסיוע שמשרד הכלכלה נותן. עתיד התעשייה הישראלית הוא בחדשנות וביצירתיות שלה".

חסון אמר, כי "חובתנו כגוף האמון על החדשנות במשק הישראלי, לבצע מהלכים של איזון ותמיכה בכדי לעודד את תעשיית ההייטק והמו"פ באזור שדרות ועוטף עזה. חשוב לנו לאפשר לחברות הללו לצמוח ולהתקדם על אף התנאים הלא פשוטים בהם התנהלו לאחרונה".

קיבוץ נחל עוזצילום: אילן אסייג

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker