אורה קורן

כוחות הביטחון עושים עבודה ראויה לשבח בלחימה, אבל בכל זאת, משהו צורם בקריה, בכל הקשור לאחדות הלאומית. נראה, שמישהו שם החליט לגרוף את רוב הקרדיט התקשורתי הקשור לגיבורת הלחימה, כיפת ברזל, גם על חשבון שותפיו - רפאל,  התעשייה האווירית ואימפרסט.

את הקרב על הקרדיט הכריע משרד הביטחון ללא מאמץ, כשניטרל תקשורתית את התעשיות בתחילת המבצע כאשר אסר עליהן להתראיין, ומייד לאחר מבן השתלט על הזירה התקשורתית והחל לשגר הודעות, ראיונות ותדרוכים. לא מדובר בצעד שנועד לשמור על מידע מסווג, אלא בקרב על הפרסום והתדמית.

צילום: אילן אסייג

אתמול, למשל, הוציא משרד הביטחון הודעה שכותרתה "מפא"ת במשרד הביטחון השלים הלילה את הקמתה של סוללת כיפת ברזל". מפא"ת? ממתי מפאת מקימה סוללות? זה גוף שעוסק בעיקר בתכנון, מחקר ופיתוח, לא בביצוע בשטח. רק בהמשך ההודעה מוזכרת תרומתן של התעשיות הביטחוניות.

במשרד הביטחון אמרו בתגובה כי עשרות עובדי מפא"ת נמצאים בשטח ועובדים מסביב לשעון על הסוללות. אולם, בבדיקה בתעשיות הביטחוניות התברר: להד"ם. מפא"ת מקבלת את הסוללה מוכנה, קצין פרוייקט מטעמה בודק ומעביר אותה הלאה לחיל האוויר. מי שבאמת עובד מסביב לשעון הם אנשי התעשיות וחיל האוויר.

התחושה היא, שהחזירות של גורמים במשרד הביטחון הכוחני, שמתחילה בתקציב, נמתחת גם לתאוות הפרסום. אם בסרובם להתייעל ולקצץ בתקציב השנתי הם רומסים את תקציבי המשרדים האחרים ופוגעים בציבור הכללי, שאין לו פנים ושם - בנושא כיפת ברזל הם כבר רומסים את השותפות שלהם לאורך כל השנה, לא רק בלחימה - התעשיות הביטחוניות. אותם גורמים מקלקלים לכל האחרים במערכת, שבאמת ראויים להערכה על חלקם בשמירת הביטחון הלאומי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker