משרד הביטחון הציל את המתפרה במצפה רמון: העביר הזמנות ביותר מ-1.5 מ' ש'

משרד הביטחון חבר לעמותת 'נצח יש"י', עמותה הפועלת לצמצום פערים בחברה, שהתחייבה להמשיך ולהפעיל את המתפרה במצפה רמון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מינהל הרכש במשרד הביטחון העביר היום (ד') ל"מתפרת העצמאות" במצפה רמון הזמנות לעשרות אלפי פריטי מדים חדשים, בהיקף של מעל למיליון וחצי שקל, ובמסגרת המהלכים להצלת המפעל.

במתפרת העצמאות עובדות 35 נשים. משרד הביטחון חבר לעמותת 'נצח יש"י', עמותה הפועלת לצמצום פערים בחברה, שהתחייבה להמשיך ולהפעיל את המפעל, במטרה להביא להבראתו ולהבטיח את פרנסתן של עשרות משפחות במצפה רמון.

סמנכ"ל וראש מנהל הרכש (מנה"ר) במשרד הביטחון, שמואל צוקר, אמר היום כי "משרד הביטחון ימשיך לעשות הכל על מנת לשמור על יציבות תעסוקתית וכלכלית של עשרות אלפי מועסקים במדינת ישראל, בדגש על ישובי הפריפריה בנגב ובגליל".

מתפרת העצמאותצילום: אייל טואג

באמצע השבוע הבא, ב-30 באפריל, אמורים היו להיכנס לתוקף מכתבי הפיטורים ל-35 עובדות המתפרה במצפה רמון. זאת לאחר שבעלת המפעל, חברת 'תעשיות ערד', החליטה על סגירתו ופיטורי העובדות. בערב חג הפסח, במקביל לניסיונות משרד הביטחון וגורמים נוספים למצוא פתרון שימנע את סגירת המפעל, פנתה למנה"ר עמותת 'נצח יש"י' והציעה מתווה להצלת המפעל מסגירה מיידית.

עמותת 'נצח יש"י' הינה עמותה ללא כוונות רווח, שהוקמה על-ידי משפחתו של סגן ישי שכטר ז"ל, שנפל בלבנון בשנת 1996. עמותת 'נצח יש"י, יחד שבטי ישראל', שמה לעצמה למטרה לצמצם את הפערים בחברה הישראלית, ולסייע לשכבות חלשות בתעסוקה, הכשרות מקצועיות ועוד. לדברי אהוד לוי, מנהל העמותה, "קראנו את הכתבות על סגירת מתפרת העצמאות והחלטנו שלא נאפשר לעשרות העובדות ללכת הביתה. פנינו למנהל הרכש במשרד הביטחון, ופגשנו צוות מקצועי ומסור, המונע מתחושת שליחות, שמאותו הרגע עשה כל שביכולתו, בתנאי זמן לא פשוטים, להתגבר על כל המכשולים, על מנת שהעסק יצליח והעובדות לא יפוטרו".

צוות מיוחד ביחידת הסגן לרכש לוגיסטי, בראשות אורי גואל, פעל במהלך ימי החג להשגת כל האישורים הנדרשים והבוקר העביר למפעל הזמנה ראשונה לרכש מיידי של עשרות אלפי פריטי מדים לחיילי צה"ל, בהיקף של למעלה מ-1.5 מיליון שקל, תוך התחייבות להזמנות עתידיות נוספות, שיסייעו בהבראת המפעל.

מתפרת העצמאות במצפה רמוןצילום: אליהו הרשקוביץ

לדברי צוקר היום, "משרד הביטחון, כמעסיק הישיר והעקיף הגדול ביותר במדינת ישראל, ימשיך לעשות הכל, בגבולות המשאבים העומדים לרשותו, על מנת לשמור על יציבות תעסוקתית וכלכלית של עשרות אלפי מועסקים במדינת ישראל, בדגש על ישובי הפריפריה בנגב ובגליל".

משרד הביטחון רוכש מדים מידי שנה מכ-10 מתפרות ברחבי הארץ בהיקף של כ-27 מיליון שקל ובסה"כ כ-750 אלף פריטים (דגמ"חים וחולצות) בממוצע בשנה. את העבודה מחלק המשרד בין מתפרות ברחבי הארץ (רובן באזורי פריפריה וקו עימות). המשרד גם מספק למתפרות בדים ממחסני צה"ל, כך שהתקציב ברובו המוחלט משמש לתשלום משכורות לעובדים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker