העליון קיבל את ערעור רשות ההגבלים בפרשת הסדר הקבלנים

על פי האשמות הרשות, קבלנים תיאמו מהלכים במכרז למיגון ישובי עוטף עזה בסיוע התאחדות הקבלנים

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

בית המשפט העליון קיבל היום (ג') את ערעור רשות ההגבלים בעניין הסדר הקבלנים, והורה להחזיר את הדיון בנושא לבית המשפט המחוזי. על פי האשמת רשות ההגבלים, קבלנים תיאמו את מהלכיהם במכרז למיגון ישובי עוטף עזה ב-2008 בסיוע התאחדות הקבלנים. עיקר התיאום היה בהחלטה שלא להשתתף בשלב השני של המכרז משיקולי מחיר, לאחר שחלק ניגשו לשלב הראשון שלו.

לפי המיוחס למשיבים בכתב האישום, לאחר השלמת שלב א' של המכרז הגיעו הקבלנים להסכמה ביניהם, לפיה יימנעו מהגשת הצעות להקמת מתחמים ספציפיים בשדרות וביישובי עוטף עזה במסגרת שלב ב'. לטענת הרשות, טרם ההגעה להסכמה זו נוהלו מגעים בין הקבלנים באשר להימנעות מהגשת הצעות לשלב ב' של המכרז, ככל שלא יתקבל פיצוי בגין העלייה במחירי הברזל.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

מה עושים עם תואר במשפטים? הכל, רק לא קריירה כעורך דין

מצאתם סיגריות זולות בדיוטי פרי? יש זולות יותר

מיגון בתים בעוטף עזהצילום: יובל טבול

במסגרת מגעים אלה נערכו שתי פגישות במתקני התאחדות הקבלנים ובמשרדיו של עורך הדין ששימש במועדים הרלוונטיים לכתב האישום יועץ משפטי להתאחדות הקבלנים. במועד פתיחת ההצעות שנתקבלו בשלב ב', נמצאה בתיבת המכרזים רק הצעה של חברה קבלנית אחת. משלא הוגשו הצעות של חברות אחרות, הערבויות של חברות אלה חולטו בהתאם לתנאי המכרז.

כתב האישום שהגישה רשות ההגבלים כולל 35 נאשמים ובכללם בעלי תפקידים בכירים
בהתאחדות הקבלנים וכן התאחדות הקבלנים עצמה. הטענה היא כי התאחדות הקבלנים המליצה לחבריה על קו פעולה בדבר הימנעות מהשתתפות בשלב ב' של המכרז.

בית המשפט המחוזי קיבל את טענת הקבלנים, שטענו כי מדובר באכיפה בררנית של הרשות, שנמנעה מהגשת כתבי אישום בפרשה דומה של תיאומים בפרשה אחרת של בתי חולים. הרשות טענה שלא מדובר באכיפה בררנית ובית המשפט העליון קיבל היום את עמדתה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker