"נכשל הניסיון של בנט וצביקה אורן למנות את אייל גבאי ליו"ר מכון היצוא"

לדברי מקורות בתעשייה, גבאי ימונה בשלב זה לחבר דירקטוריון במכון ואולי סגן יו"ר; בתפקיד מכהן רמזי גבאי, שכהונתו הוארכה באחרונה בשנתיים ■ מינוי היו"ר נתון לנשיא התאחדות התעשיינים, צביקה אורן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

סערה במכון היצוא על רקע מה שמתואר כמהלך של לשכת שר הכלכלה, נפתלי בנט, לקדם את מקורבו, אייל גבאי, לתפקיד יו"ר מכון היצוא. אתמול (ב') נבחר רמזי גבאי לכהונה נוספת של יו"ר מכון היצוא, כהונה שתימשך שנתיים והינה בהתנדבות. חברי התאחדות התעשיינים נמנעו בהצבעה ונציגי משרד הכלכלה כלל לא השתתפו בה.

אתמול נערכה האסיפה הכללית של מכון היצוא, במהלכה התבררה כוונתו של בנט. נציגי התאחדות התעשיינים ניסו לבצע מהלך טכני שמשמעותו דחיית בחירת היו"ר למועד אחר. עם זאת, הגוף הממנה התכנס בהרכב חסר ובחר ביו"ר המכהן ברוב קולות. את היו"ר ממנה נשיא התאחדות התעשיינים ואת מנכ"ל מכון היצוא ממנה שר הכלכלה. את היו"ר המכהן מינה שרגא ברוש, הנשיא הקודם של התאחדות התעשיינים בתיאום עם שר התמ"ת הקודם, שלום שמחון.

כתבות נוספות ב-TheMarker

רודוס, אנטליה או אילת: איפה תמצאו את החופשה הזולה ביותר?

עסקת נוקיה-מיקרוסופט: שתי ענקיות שעשו היסטוריה והתעייפו

נפתלי בנטצילום: אמיל סלמן

מקורבים לתעשייה העריכו כי אייל גבאי ייבחר באסיפה הקרובה של מכון היצוא לחבר דירקטוריון ויתכן שימונה לסגן יו"ר המכון. נשיא התאחדות התעשיינים, צביקה אורן, אמר כי רמזי גבאי יהיה היו"ר של מכון היצוא בשנתיים הקרובות. עם זאת, הוא בירך על נכונותו של אייל גבאי לפעול לקידום היצוא והוסיף כי יפעל לשלבו בפעילות המכון.

מכון היצוא אמור לסייע ליצואנים ופועל בתיאום הדוק עם מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה. כיוון שמנכ"ל המכון הנוכחי הוא מינוי של מנהל מקצועי, היו"ר הוא מינוי של מועמד הבקיא ביצוא.

רמזי גבאי מנהל את חברת אופיס טקסטיל ונחשב תעשיין ויצואן ותיק ביותר, שהצליח לשרוד את תהפוכות ענף הטקסטיל בשוק העולמי. אייל גבאי, לשעבר מנהל רשות החברות הממשלתיות ומנכ"ל משרד ראש הממשלה, מונה באחרונה מטעם בית המשפט לטיפול במשבר באי.די.בי. בבחירות האחרונות סייע גבאי לבנט.

מקורות מקורבים לנסיון המינוי אמרו, כי לשכת בנט היתה מתואמת עם נשיא התאחדות התעשיינים צביקה אורן בביצוע המהלך. בלשכה הופתעו מכך שאורן לא הצליח להעביר את המינוי. להערכת המקורות, אנשי נשיא התאחדות התעשיינים הקודם, שרגא ברוש, שמינה את רמזי גבאי, הם אלה שטירפדו בהתאחדות את המהלך של אורן.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker