"יש לנו סבלנות - אחזקת 14% מכיל הן השקעה נפלאה"

כך אמר מנכ"ל פוטאש, ביל דויל בשיחת ועידה בסוף השבוע. לדבריו, אם החברה תגיע למסקנה שהעסקה לא תתבצע, היא "תיפטר" ממניות כיל שברשותה

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בכיר בפוטאש אמר בסוף השבוע בשיחת ועידה, כי עמדת החברה לא השתנתה מאז פורסמה בספטמבר, לפיה אם לא תרכוש את כיל היא עשויה למכור אחזקותיה בה. "אני סבור שאחזור (על מה שנאמר בספטמבר, א"ק), שאם נגיע לנקודת זמן, בה נאמין שאין אפשרות לעסקה בטווח הארוך לטובת האינטרס של החברה, נמכור את המניות", אמר.

ביל דויל, מנכ"ל פוטאש אמר, כי נפגש בעבר עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו. "יש לי כבוד גדול לנתניהו והבנתו את חשיבות ההשקעה הזרה". לדבריו, בקנדה מבינים את המשמעות של השקעה זרה שמעודדת תעסוקה וצמיחה.

ביל דויל, מנכ"ל פוטאשצילום: בלומברג

דויל הביע תמיהה על הביקורת בישראל על עסקת רכישת כיל בטרם היתה עסקה כזו. "כל הספקולציות על העסקה, אנשים התחילו להתנגד לעסקה, אני מוצא שזה מאוד מעניין, כשאין עסקה".

דויל הוסיף, כי החברה תמתין להזדמנות נוספת בעסקת כיל. "יש לנו אסטרטגיה לטווח ארוך. יש לנו סבלנות לביצוע ואנחנו חושבים שאחזקה של  קרוב ל-14% מכיל זו השקעה נהדרת עבור החברה שלנו". לדבריו, אם החברה לא תראה סיכוי לעולם לביצוע העסקה, היא "תיפטר מהמניות".

דויל הבהיר כי בראייתו, בישראל זו עכשיו עונת הבחירות. "ישנו משחק פוליטי בכל הדבר הזה וסנטימנטים פופוליסטים. אני סבלני, נראה מה קורה שם". לגבי רכישת חברת האשלג הירדנית אמר, כי יש לחברה שליטה בשיווק ולא נראה לו, שביכולתה לעשות משהו נוסף שם.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker