החקלאים הקימו מטה שייאבק בהטלת מע"מ על פירות וירקות

המטה ייאבק גם נגד החלת חוק ההגבלים על החקלאות וגזרות שיוגדרו לא מידתיות בתקציב המדינה 2014-2013 ■ החקלאים הקימו את המטה לאחר שאיבדו את ייצוגם בכנסת בבחירות האחרונות

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

תנועות ההתיישבות במרחב הכפרי (קיבוצים ומושבים) וארגוני החקלאים הקימו מטה משותף למאבק בגזרות עתידיות אותן יגדיר לא מידתיות, ושעתידות לפגוע בהתיישבות החקלאות בתקציב המדינה ובחוק ההסדרים 2014-2013.

שורת הגזרות נגדן הוחלט להיאבק כוללת, לדבריהם, הטלת מע"מ על פירות וירקות, ביטול הפטור מהגבלים עסקיים בחקלאות, צמצום חוק עידוד השקעות הון בתעשייה, ביטול פרויקט שדרוג תשתיות ביישוב ותיק, הטלת ארנונה גבוהה על מבני תעשייה בשטח הקיבוץ בפריפריה לרמה של מפעלים שממוקמים במרכזי הערים, העלאת מחיר מי קולחין, שינוי מנגנון המיסוי בקיבוץ המתחדש, ואי מתן היתרי בנייה בקיבוצים.

סופר מרקט
סופר מרקט. חוויית משתמש גרועהצילום: תומר אפלבאום

הקמת המטה התבקשה לאחר שהחקלאים איבדו את ייצוגם בכנסת בבחירות האחרונות. את עבודת המטה ירכז מנהל האגף הכלכלי בתנועה הקיבוצית, עו"ד אהוד פלד.

במפגש ראשון שהתקיים בסוף השבוע בבית התנועה הקיבוצית בתל אביב השתתפו נציגי התנועות הקיבוציות, תנועות המושבים, מרכז המועצות האזוריות והתאחדות האיכרים, וראשי התארגנויות החקלאים - התאחדות חקלאי ישראל, בה מיוצגים כל ארגוני המגדלים, הארגונים הכלכליים הקיבוציים, ואיגוד התעשייה הקיבוצית.

בנוסף השתתפו במיפגש חברי הכנסת ראובן ריבלין (הליכוד-ביתנו), יצחק (בוז'י) הרצוג ועמר ברלב (העבודה), רונן הופמן (יש עתיד), זבולון כלפא (הבית היהודי), אילן גילאון (מרצ), ישראל חסון (קדימה) ויועץ ראש הממשלה להתיישבות, גבי קדוש. חברי הכנסת ביטאו את מחויבותם והערכתם למפעל ההתיישבות, והתחייבו לסייע לביטול גזרות לא מידתיות על ההתיישבות. עוד הדגישו את המשקל הגדול של ההתיישבות לביטחונה ולחוסנה של מדינת ישראל.

יוזם המפגש, מזכ"ל התנועה הקיבוצית, איתן ברושי, אמר כי "כל המשק ייפגע מהקיצוץ המתחייב בתקציב המדינה, אך המאבק שלנו יהיה למנוע הטלת גזרות לא מידתיות על ההתיישבות, שרובה מרוחקת בפריפריה. ביחד אנחנו מייצגים כ-1,000 ישובים בכל רחבי הארץ, 9% מאוכלוסיית ישראל, 10% מהתעשייה, ו-100% מהתוצרת החקלאית הטריה. את העוצמה הזו נרתום למאבק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker