שטייניץ: בגלל הבחירות יש מתקפה על המגזר העסקי

שר האוצר הציע לראשי הארגונים הכלכליים לדרוש מהמועמדים "להתחייב לעידוד הצמיחה"; לדבריו, בזמן בחירות כולם מדברים על המצב הכלכלי-חברתי ויש הצעות פופולאריות, אך לפני שמחלקים את הפירות יש להציג צעדים שיתמכו בגידולם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

"יש מתקפה על המגזר העסקי ברוח המחאה החברתית ובשם ההגנה על העובדים. תדרשו מכל מועמד לראשות הממשלה ולתפקיד שר האוצר להתחייב לעידוד הצמיחה במשק ולהדוף הצעות פופוליסטיות" - כך אמר אתמול (א') שר האוצר, יובל שטייניץ, לראשי לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים במהלך דיון בין הצדדים שהתמקד בנושאים כלכליים שעל סדר היום של האוצר והמעסיקים.

נציגי לשכת התיאום, בראשות יו"ר הלשכה צבי אורן, העלו בפני השר שורה של נושאים העומדים על סדר יומם ובהם הפחתת מכסים, העלאת ארנונה על התעשייה, עלויות מים וחשמל, וחשיבות הגברת הצמיחה במשק. הם, ובהמשך גם שטייניץ, הביעו דאגה מפני יוזמות פופוליסטיות הנשמעות מצד מועמדים חדשים לכנסת בכל המפלגות, העשויות לפגוע בעידוד הצמיחה במשק.

שר האוצר אמר כי "בזמן בחירות כולם מדברים על המצב הכלכלי-חברתי וכל מועמד מציע הצעות פופולאריות שונות לשיפור המצב, אך חשוב לזכור שלפני שמחליטים על חלוקת הפירות יש להציג צעדים שיתמכו בגידול הפירות. מי שרוצה לדבר בצורה רצינית על כלכלה צריך לדבר גם על כיצד מחוללים צמיחה. זה המפתח לכלכלה יציבה, כי תנופת ההשקעות מתחילה מתעשיות, מייצוא, ומתמריצים כמו חוק עידוד השקעות. אלו הדרכים להגדיל את העוגה".

עוד אמר שר האוצר כי השנה הקרובה צפויה להיות יותר קשה למיגזר העסקי, בגלל ההתפתחויות הכלכליות באירופה והצורך בכיסוי הגרעון הממשלתי בישראל. לכן, הבטיח שטייניץ לסייע במציאת פתרונות לחסמים בירוקרטים ורגולטורים. לדבריו, "חשוב שקולכם יישמע".

במפגש נכחו יועצו הכלכלי לשעבר של שר האוצר, פרופסור אבי שמחון, שהתמודד לאחרונה בפריימריס בליכוד, נשיא התאחדות הקבלנים נסים בובליל, נשיא התאחדות האיכרים דובי אמיתי, נשיא התאחדות המלונות עמי פדרמן, נשיא לה"ב, ח"כ לשעבר אהוד רצאבי, מנכ"ל התאחדות התעשיינים אמיר חייק, מנכ"ל ארגון מפעלי השמירה והאבטחה פיני שיף, יו"ר איגוד חברות הניקיון דרור עטרי ואחרים.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker