"עמוד ענן" |

מכון היצוא: נציגים מפינלנד ומצ'כיה דוחים ביקורים בארץ

מארגני תערוכת ישראפוד: אורחים מחו"ל ומהשטחים מגיעים לתערוכת ישראפוד

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

עופר זקס, מנכ"ל מכון היצוא אמר היום, כי קיימת אינדיקציה לדחיית ביקורים של גורמים עסקיים שהיו אמורים להגיע השבוע לישראל ולהשתתף בפעילויות המכון בהם משלחות עסקיות מפינלנד ומצ'כיה. שאר פעילויות המכון לדבריו, בארץ ובעולם מתקיימות כמתוכנן.

לדבריו, מעשרות שיחות עם יצואנים באזור הדרום עולה כי אין כעת אינדיקציה לביטולי הזמנות מחו"ל. מכון היצוא העביר אתמול מכתבי הסברה ליצואנים עבור לקוחותיהם בחו"ל.

צילום: רויטרס

המכתבים יסייעו להבהיר כי שירותי הסחר, בהם נמל אשדוד המצוי באזור בעייתי ומורגל למציאות ביטחונית מורכבת, פועלים סביב השעון על מנת לאפשר ליצואני ישראל לפעול ללא הפרעה.

המכתבים אף מסייעים להבהרת תפקודן המלא של המערכות הפיננסיות בישראל ולהערכה כי לא יהיו עיכובים במשלוחי היצוא לחו"ל על רקע המצב בדרום. לדברי זקס, ניסיון העבר מלמד שעל אף הקשיים האובייקטיביים, לקוחות ישראל בחו"ל לא נפגעו ולא יפגעו גם הפעם כתוצאה מהמצב.

מנגד נראה, כי המצב הבטחוני לא מרתיע משתתפים בתערוכת ישראפוד 2012 שצפויה להיפתח מחר בגני התערוכה בתל אביב. לדברי ישראלה שטיר, נשיאת שטיר תערוכות, בימים אלה נוחתים בישראל עשרות מציגים מכל העולם ובהם ארגנטינה, הודו פולין ארה"ב, מולדובה, רוסיה, אנגליה דרום אפריקה, תורכיה ועוד.

בנוסף, מציגים משכם, רמאללה וג'נין יצרו קשר עם הנהלת התערוכה על מנת לקבל אישורי כניסה לישראל. המציגים השונים יציגו בתערוכה חידושים מתחום המזון והאירוח. התערוכה מפגישה מסעדנים, יבואנים, יצואנים וקמעונאים בעולם הקולינריה והאירוח וכוללת תערוכת מזון ותערוכת ציוד בישול מקצועי.

ענף המזון אחראי לרבע מהפדיון המקומי של התעשייה בישראל, ומעסיק כ-17% מכוח העבודה בתעשייה הישראלית.

ב-2011 עמד פדיון תעשיית המזון בישראל על 61.7 מיליארד שקל. מדובר בעלייה ריאלית של כ- 3.7% בפדיון הענף ביחס לשנת 2010. ברבעון הראשון של 2012, חל גידול של 3.8% בפדיון (בהשוואה לתקופה הקודמת אשתקד).

גם בתחום המכירות לשוק המקומי, ישנה עלייה ריאלית של כ-3% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד ואלו הסתכמו בכ-58.2 מיליארד שקל. יצוא מוצרי מזון ומשקאות לחו"ל היווה כ-5.5% מסך הפדיון הכללי בתעשיית המזון בשנת 2011 והסתכם ב-955.3 מליון דולר, גידול של כ-19.7% בשנת 2011 בהשוואה לשנה הקודמת.

היקף יצוא מזון ומשקאות ברבעון הראשון בשנת 2012 הסתכם ב-249.7 מיליון דולר, עלייה של כ-3% (בערכים דולרים) בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker