"עמוד ענן" |

"גיוס המילואים משבש את תפקוד התעשייה"

מפעל בדרום השבית ייצור בסוף השבוע בגלל גיוס עובדים חיוניים ■ נמל אשדוד ממשיך לעבוד ■ גורמי הביטחון לא מאפשרים למפעלים בעוטף עזה להוציא סחורות, כולל מזון

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

"גיוס המילואים המסיבי משבש את תפקוד חלק ממפעלי התעשיה ועלול להשפיע על תפקוד המשק כולו". כך אמרו בסוף השבוע תעשיינים בדרום. היום (ראשון) צפוי דיון בועדה לדחיית גיוס מילואים של עובדים חיונים בתעשיה. "מפעלים בדרום, כולל מפעלי מזון גדולים ביקשו לשחרר עובדים חיוניים, שנקראו למילואים", אמר ארנון קשנסקי, נציג התאחדות התעשיינים בדרום.

ישנם מפעלים העובדים בעיקר ליצוא, שפועלים 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, שנאלצו להשבית פעילות בסוף השבוע, בגלל גיוס מילואים של עובדים חיוניים. "נפנה לשחרור המגוייסים החיונים", אמר בכיר באחד המפעלים. לדבריו, הלקוחות בחו"ל לא בדיוק מודעים למיקומו של המפעל ולכן לא יצרו קשר. "אנחנו מנסים להצניע את המיקום, יהיה רע מאוד אם הם יידעו עליו", הוסיף.

חיילי מילואים במשמר הנגב, אתמולצילום: אילן אסייג

מדובר במפעל בטווח 40 קילומטרים מעזה, המעסיק מעל 100 עובדים ומוכר במאות מיליוני שקלים. החשש הוא מלקוחות שיעדיפו להסיט הזמנות ליצרנים מתחרים במקומות יותר בטוחים בעולם מבחינת רציפות האספקה.

בסוף השבוע התקבלו בהתאחדות התעשיינים פניות תעשיינים בעיקר לאישור הוצאת סחורות מחסני המפעלים בעוטף עזה, כולל ממפעלי מזון חיוניים. "בסוף השבוע המפעלים בעוטף עזה היו סגורים בהוראת משרד הביטחון, כולל מפעלים הפועלים 7 ימים בשבוע", אמר קשנסקי. "מדובר דוקא במפעלים ממוגנים שרוצים לעבוד, אבל אין אישור בטחוני לכך", הוסיף.

לדבריו, האיסור להיכנס למפעלים ולהוציא סחורות נובע לא רק מהירי המרוכז, אלא גם מכך, שצירי התחבורה באיזור נסגרו לרכב אזרחי. לדבריו, בימי הלחימה נפגעו ישירות כשלושה מפעלים, חלקם עצר את היצור בסוף השבוע. מפעלים בטווח ה-40 קילומטרים מהרצועה ממשיכים לעבוד.

היצוא והיבוא בנמל אשדוד נמשכים

יו"ר מכון היצוא, רמזי גבאי אמר בסוף השבוע, כי היצוא והיבוא מנמל אשדוד נמשכים כסדרם. "דיברתי שם מנהל הנמל, שוקי סגיס שאמר לי, שהנמל עובד במשמרות מלאות, כולל בסוף השבוע. עם כל העובדים והמנהלים", אמר גבאי.

לדבריו, באתר מכון היצוא התקבלו פניות מלקוחות בחו"ל שהתעניינו לגבי השפעת הארועים בדרום על פעולות היצוא והיבוא. "הפניות היו ממרכז אסיה, מארה"ב, מאנגליה ומסין", אמר גבאי. לדבריו, משלוחי היצוא בתקופה זו חשובים במיוחד ליצואנים רבים, כיוון שאלה המשלוחים לקראת הכריסמס, עונת קניות מקיפות בחו"ל.

מנתוני אגף כלכלה במכון היצוא בראשות שאולי כצנלסון עולה, כי בערים המרכזיות באר שבע, אשדוד, אשקלון, יבנה, אופקים, דימונה, קריית גת, קריית מלאכי, שדרות, נתיבות וביתר יישובי האזור כ- 405 חברות המייצאות כל אחת מעל 50 אלף דולר. היקף היצוא הכולל של יצואנים אלו הגיע בשנת 2011 לכ- 5.5 מיליארד דולר. קבוצה זו כוללת 8 יצואנים המייצאים מעל 100 מיליון דולר כל אחד.

נמל אשדודצילום: איליה מלניקוב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker