שטייניץ: חוק הרווחים הכלואים יקטין גביית מס מאזרחים

ח"כ שלי יחימוביץ': "משרד האוצר לא גבה מסים בהתאם לתיקון לחוק עידוד השקעות שנכנס בשנים האחרונות, ולפיו כסף שהועבר לחברה קשורה אחרי התיקון בחוק - נחשב לדיווידנד" ■ שטייניץ: "זאת הטעיית הציבור להגיד שלא גבינו כספים שהיינו יכולים לגבות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ח"כ יובל צלנר (קדימה) טען כי "מדובר בהנחת סוף עונה שנוגדת את ההסכמים. הממשלה מאפשרת לחברות לנצל באופן גס ובוטה את הרצון הלגיטימי של המדינה לעודד השקעות בתחומה, והאוצר ביוזמתו משתף איתן פעולה. לא מדובר פה בתכנון מס לגיטימי כי אם בתיחמון מס בהרשאה ממשלתית. את התוצאות כמו תמיד ישלם מעמד הביניים בדרכו לסופר".

צלנר הוסיף כי "הממשלה מבקשת לתת פרס למי שהתחמקו מהתחייבותם לחברה בישראל והוסיפו חטא על פשע כשכלאו את רווחיהן באופן מניפולטיבי, והוציאו את רווחיהן מחוץ למדינה באמצעות הלוואות באופו המנוגד לחלוטין לרוח החוק".

ח"כ ד"ר אכרם חסון (קדימה) הציע להפנות את הרווחים הכלואים להשקעות בתוך המדינה, ובעיקר בפריפריה. לדבריו, "אם יש בעיה זו של רווחים כלואים, מדוע המדינה לא חשבה על אלטרנטיבה להפנות כספים אלו להשקעות בתוך המדינה, בפריפריה או בישובים הדרוזים למשל, שאפילו היתרי בנייה חוקית אין לנו. מדוע אנו כאזרחים סוג ב' לא זוכים להתחשבות מצד הממשלה, שמחפשת דרכים כל כך יצירתיות להתמודד עם הרווחים הכלואים, ולא בוחנת את האפשרות המתבקשת של השקעות בתוך המדינה. אי התנייה בהשקעות חדשות בפריפריה אצל החלשים כמו הדרוזים למשל, מעורר סימני שאלה רבים."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker