אורה קורן

שישה מועמדים יוצגו מחר בפני דירקטוריון מפעל הפיס כחלק מתהליך בחירת מנכ"ל לפיס. מתוכם אמור יו"ר מפעל הפיס, עוזי דיין לבחור מועמד אחד, אותו יביא לאישור הדירקטוריון,

אך על פי הנוהל, המנכ"ל החדש לא ייבחר בהכרח בישיבה מחר. אם הדירקטוריון לא יאשר את מועמדתו או יציג מועמד חלופי - צפוי מבוי סתום מחודש בנושא בחירת המנכ"ל. במצב כזה תידרש התערבות פעילה של החשבת הכללית במשרד האוצר, האחראית על הפיס.

ועדת האיתור לבחירת מנכ"ל הפיס המליצה על שישה מועמדים לפי סדר העדיפויות שקבעה. הוועדה הורכבה מדירקטורים בפיס שיש להם עניין ידוע למנות את ג'קי ואכים שכיהן עד לאחרונה כדירקטור לצידם, למנכ"ל, כאשר דיין מתנגד למינוי ואכים.

הוועדה הדגישה כי החליטה פה אחד שהמועמדים יעלו לאישור הדירקטוריון על פי סדר בחירתה, ואם מועמדותו של ואקים לא תאושר, יובא המועמד השני, דורון אנגל, רואה חשבון וסמנכ"ל הפיס לשיווק. אחריו ברשימה נמצאים שלמה אטיאס, מנכ"ל חברת יובלים אשדוד, צבי אמיתי, סמנכ"ל במפעל הפיס, רונן אלי, בעלי חברת וייס ליזום פרויקטים, ודדון אלי ראש המועצה המקומית בית דגן.

דיין סבור כי זכותו לבחור מששת המועמדים את המועמד שנראה לו, וכי לוועדת האיתור אין סמכות לקבוע מידרג מחייב בין המועמדים.

כפי שפורסם לראשונה ב-TheMarker, דירקטורים בפיס ציינו כבר לפני כשלושה שבועות, כי הופעלו עליהם לחצים למינוי אלי דדון למנכ"ל. "בשבועות האחרונים מופעל לחץ על דירקטורים במפעל הפיס למנות את חבר מפלגת הליכוד, אלי דדון למנכ"ל מפעל הפיס", אמר מקור מקורב למפעל הפיס. "ככל הידוע לי, על הדירקטורים מופעל לחץ פוליטי כבד למינויו, אף שהוא מדורג מקום שישי ברשימת המועמדים לתפקיד", הוסיף. בדירקטוריון הפיס מזכירים, כי יו"ר הדירקטוריון, עוזי דין הוא מינוי של ראש הממשלה (ליכוד) ורומזים כי הלחצים הגיעו מצמרת המפלגה.

יו"ר הדירקטוריון עוזי דייןצילום: אליהו הרשקוביץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker