"הסיוע נהפך למענק קבורה - מי שחריג נופל בין הכיסאות"

עסקים שנפגעו מהמשבר אמורים לקבל מענק, אבל אלה שעובדים בשיטת "שוטף פלוס" עלולים לאבד את זכאותם, גם אם הושבתו מעבודה ■ רשות המסים התחייבה שתפעל לתיקון העיוות, אך הדיון שתוכנן בכך בממשלה נדחה ■ עצמאים: גם השינוי שמציעה הרשות לא יפתור את הבעיה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ב–2019 הגיע רונן נג'ר, מעצב תאורה ובמה לתחום האירועים, התרבות והבידור, לאחת מפסגות הקריירה שלו. הוא נבחר למעצב התאורה בהפקת האירוויזיון בתל אביב, והקדיש לכך את כל החודשים הראשונים של אותה שנה.

על האירוע, שהתקיים במאי אשתקד, קיבל נג'ר תשלום רק חודשים לאחר מכן, כמקובל בענף שבו הוא פועל שנים. כתוצאה מכך, הוא מספר, הוא לא זכאי למענקים שמשלמת הממשלה לעצמאים שנפגעו ממשבר הקורונה ("הפעימות"). הסיבה: לפעימה השנייה (מענק בסכום של עד 10,500 שקל) זכאים מי שהכנסתם במארס־יוני 2020 ירדה ב–25% לפחות לעומת מארס־יוני 2019; למענק ההשתתפות בהוצאות קבועות (עד 400 אלף שקל לעסק, אבל לרוב הרבה פחות מכך) — מי שהכנסתם ירדה במארס־אפריל 2020 ב–25% לפחות לעומת החודשים המקבילים ב–2019. לנג'ר, אף שנהנה משיא בקריירה והכנסות נאות ב–2019, כמעט לא היו הכנסות בחודשים האלה — ולכן הוא לא יפוצה על היעלמותן של הכנסותיו מאז מארס 2020.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker