חודש הבזבוזים של הממשלה יוצא לדרך - והאיש החזק באוצר הוא לא כחלון

הקרב על תקציב 2020 רק בתחילתו, והחשב הכללי מבהיר שאת ההחלטות הקשות הוא מתכוון לקבל בעצמו - עם כל הכבוד לתוכניות שהכין אגף התקציבים ■ בממשלה ממהרים להכניס הוצאות לתקציב 2019 - מחשש שסעיפים שיישארו בחוץ לא יוכלו לקבל כספים גם ב–2020

אבי וקסמן
אבי וקסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי וקסמן
אבי וקסמן

בימים כתיקונם, תחילת דצמבר היא תקופה שבה תקציב המדינה וחוק ההסדרים לשנה הבאה מפורקים לגורמים בכנסת לקראת אישורם. אבל ימי 2019 אינם ימים כתיקונם במערכת הפוליטית, והקרבות על תקציב השנה הבאה מתנהלים ויתנהלו במקומות אחרים.

בהיעדר תקציב מאושר לשנה הבאה, תתחיל הממשלה את 2020 עם "תקציב המשכי", שבו תורשה להוציא בכל חודש 1/12 מתקציב 2019, בהצמדה למדד, ותו לא. עבודה עם תקציב כזה אינה חידוש בעבור משרד האוצר — ב–2015 התנהל תקציב כזה במשך יותר מ–10.5 חודשים. אבל הפעם, המצב בכל זאת שונה. במקרים הקודמים שבהם הונהג תקציב המשכי, אפשר היה להעריך מתי במשך שנת התקציב תקום ממשלה חדשה ויאושר תקציב רגיל. הפעם, לעומת זאת, הסיכוי להקמת ממשלה בשבועות הקרובים אינו נראה גבוה, ובמשרד האוצר יש מי שחוששים כי גם בתרחיש של עריכת בחירות שלישיות — שוב לא תוקם ממשלה אחריהן. במצב כזה, חוששים הפסימיסטים, ישראל עלולה להגיע בלי תקציב מאושר לא רק לאביב הקרוב, אלא גם ל–1 בינואר 2021.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker