השכר הנמוך של החרדים והערבים עוד יתפוצץ לנו בפרצוף

מחקר של האוצר מצא שהגדלת שיעור התעסוקה חשובה, אבל אינה מספיקה ■ כדי להזניק את הצמיחה, צריך לטפל גם בפערי השכר - שגדלו לרעת גברים חרדים ונשים ערביות ■ בין ההמלצות: השקעה בהון אנושי ובתמריצים לתעסוקה - שתסגור את הפערים בפריון ובהיקף המשרה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שיעור התעסוקה בקרב הערבים והחרדים בישראל, ובייחוד בקרב הנשים הערביות והגברים החרדים, טיפס במשך מרבית השנים האחרונות. העלאה נוספת שלו נחשבת אחד האתגרים העיקריים של הממשלה אם ברצונה להבטיח צמיחה של המשק בעתיד — אבל מחקר שפירסם אתמול אגף הכלכלן הראשי במשרד האוצר מלמד כי היא רחוקה מלהיות מספיקה.

אם היה נדמה כי המשך המגמות של השנים האחרונות בשוק העבודה ישפר משמעותית את מצבה של ישראל בטווח הארוך — אזי הכלכלנית הראשית, שירה גרינברג, ואנשיה סבורים כי זוהי טעות. לפי המחקר, אם יימשכו המגמות הנוכחיות בכל הנוגע לפערים בשוק העבודה בין יהודים לא־חרדים לבין חרדים וערבים, לא יהיה בכך כדי לחולל "שיפור כלכלי משמעותי", בהשוואה לתרחיש שבו יוקפא המצב הקיים. הסיבה לכך היא שאף כי הפערים בשיעור התעסוקה קטנו בשנים האחרונות, הפערים בשכר החודשי לרעת גברים חרדים ונשים ערביות דווקא גדלו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker