אייל ועידן עופר - הישראלים העשירים בעולם; מיהם היהודים העשירים בתבל?

בלומברג, סורוס, ומייסדי גוגל ופייסבוק בין היהודים העשירים, לפי הדירוג השנתי של עשירי העולם של "פורבס"

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

לארי אליסון, מייסד ענקית התוכנה האמריקאית אורקל, הוא היהודי העשיר בעולם, לפי הדירוג השנתי של עשירי העולם של המגזין "פורבס". הונו האישי של אליסון זינק בשנה החולפת ל-36 מיליארד דולר לעומת 28 מיליארד דולר בשנה הקודמת.

במקום השני בדירוג דורג איל בתי הקזינו שלדון אדלסון, בעליו של העיתון "ישראל היום", עם הון המוערך ב-24.9 מיליארד דולר, זינוק של 8 מיליארד דולר לעומת השנה הקודמת. במקום השלישי דורג ראש עיריית ניו יורק, מייקל בלומברג, עם הון אישי של 22 מיליארד דולר, ואחריו המשקיע הנודע ג'ורג' סורוס (20 מיליארד דולר), מייסדי גוגל סרגיי ברין ולארי פייג' (18.7 מיליארד דולר כל אחד) ומייסד פייסבוק מארק צוקרברג (15.5 מיליארד דולר).

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

צילום: אליהו הרשקוביץ

יהודים בולטים נוספים הנמנים על צמרת הדירוג: ג'וזף ספרא (13.2 מיליארד דולר), רומן אברמוביץ' (12.1 מיליארד דולר) רון פרלמן (12 מיליארד דולר), רלף לורן (7.5 מיליארד דולר), מיקי אריסון (4.7 מיליארד דולר) וחיים סבן (2.9 מיליארד דולר).

מספר הישראלים ברשימה ירד השנה ל-13 לעומת 16 בשנה הקודמת. אייל ועידן עופר נכנסו היישר לראש רשימת הישראלים, ובפעם הראשונה לרשימה עצמה, לאחר שירשו את הונו של אביהם סמי עופר, שהלך לעולמו ביוני. הונו של עידן עופר, המדורג 161 ברשימה הכללית, מוערך ב-6.2 מיליארד דולר, והונו של אייל עופר, 171 ברשימה, מוערך ב-5.8 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ