ישראל 2021 |

גאוות היחידה שיוצר המותג טבע אצל ילדי קרית שמונה

"היום ללמוד בדנציגר זה שווה; ילדי קרית שמונה כבר לא הולכים ללמוד בקיבוצים מסביב; במקום זה רוצים להיכנס לכיתת מצוי נוטבע"

רם עוזרי
רם עוזרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רם עוזרי
רם עוזרי

כשמדברים על למידה מהצלחות, אין יותר מתאים מלהתחיל עם חברת התרופות הישראלית טבע. טבע היא אולי סיפור ההצלחה הגדול ביותר של המגזר העסקי בישראל והרווח שהיא סיפקה לבעלי מניותיה במשך השנים אדיר. ואולם, ההצלחה של טבע, כך מסתבר, אינה מסתכמת רק בכך.

"מאז הקמתה של טבע תמיד היה בה שילוב העסקי והחברתי. המשפחה שהיתה אחראית להקמת בית המרקחת היתה אחד מעמודי התווך של הקמת הקהילה מחוץ לחומות העיר העתיקה בירושלים בתחילת המאה ה-20", סיפרה אילה מילר, מנהלת תחום האחריות התאגידית בטבע.

"אלי הורוביץ, המנהל האגדי של טבע, גילם את הדואליות הזו בצורה הכי חזקה. הוא פעל מתוך תפיסה לפיה טבע מחויבת לסביבה בה היא פועלת, לעובדים שלה, לקהילה ולספקים שלה. זה העולם שבו אנחנו עוסקים".

אלי הורוביץ

כיום מפעילה טבע 6 פרוייקטים של חינוך למצויינות. "מצויינות ולא הצטיינות", מדגישה מילר. אחד מהפרויקטים הללו הוא "מצוינוטבע" בקרית שמונה, שם יש לטבע מפעל לציוד רפואי. 400 מתוך 1,200 התלמידים בבית הספר התיכון בעיר לומדים בכיתות של הפרויקט.

החוויה שמתארת מילר היא כזו של גאוות יחידה שיוצר המותג טבע. "בניגוד לעבר, היום ללמוד בדנציגר זה שווה. ילדי קרית שמונה כבר לא הולכים ללמוד בקיבוצים מסביב. במקום זה רוצים להיכנס לכיתת מצוינוטבע", היא מספרת. גם מעורבות ההורים גדלה. אלו שעובדים במפעל בעיר, שהוא המעסיק השני בגודלו בקרית שמונה, גאים שהילדים שלהם הופכים במובן מסוים להיות חלק מהחברה.

"אנחנו לא מביאים הרבה חידוש, אלא פשוט קצת יותר כסף", הודתה מילר. "זה מאפשר פיצול כיתות, הדרכה למורים, פורום מחנכות. אנחנו מממנים שעות נוספות למורים כדי שיוכלו, 4 פעמים בשנה, לפגוש את כל תלמיד אחד על אחד- לראות אותו, להכיר אותו".

"התובנה המרכזית מהדיון היתה שטבע משלמת על מה שמשרד החינוך לא מתקצב. אפשר להגיד שזה ממלא את החסר, אבל גם אפשר לומר שזה מאפשר למדינה להסיר אחריות. בלי הכסף של טבע זה לא היה קורה", אמרה דפנה מלכיאור שגם הנחתה את הדיון. העובדה שלטבע אין "אסטרטגיית יציאה" מהתכנית משמעה שבית הספר הופך להיות תלוי במעורבותה.

"קשה לראות איך אפשר להחיל פרויקט שמתבסס על מותג עסקי על המערכת כולה", הוסיף אחד המשתתפים לאחר הדיון. "אם חלק מההצלחה נבנה על השתייכות לקבוצה נבחרת ועל עצם האקסקלוסיביות של הקבוצה, זה יכול לתת רק הצלחות מקומיות. זה מודל שעבד רק כי מדובר על טבע".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

נתניה פרוייקט גינדי

חשבתם שהדירות בישראל יקרות? חכו ל"מס מגדלים" של 20 אלף שקל לדירה

שכונת הדר בחיפה

"אפסיד 400 שקל בחודש למשך עשור, אבל זה יתאזן": המשקיעים החדשים בנדל"ן

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

ג'ניפר דודנה

התגלית שלה שינתה את העולם. איך צריך להשתמש בה?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"