הכנס הבינלאומי S.E.E לעשיייה חברתית בישראל נפתח היום בירושלים

הכנס יעסוק בעיקר בתחומי החינוך הבלתי פורמלי, חיזוק אוכלוסיות מוחלשות, רווחה וסולידריות חברתית-כלכלית

אורן מג'ר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

היום נפתח בירושלים הכנס הבינלאומי S.E.E העוסק בעשיייה חברתית בישראל. הכנס יימשך ארבעה ימים ויפגיש סטודנטים מרחבי העולם י את הכנס,  (Social (Entrepreneur Exchange Israel שמו, יזמה קבוצת סטודנטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים, והוא יכלול פגישות עבודה, סיורים וסדנאות בירושלים ובתל אביב. הכנס יעסוק בעיקר בתחומי החינוך הבלתי פורמלי, חיזוק אוכלוסיות מוחלשות, רווחה וסולידריות חברתית-כלכלית.

במהלך ארבעת ימי הכנס ייפגשו המשתתפים עם יזמים צעירים ישראליים וכן עם מומחים לחדשנות חברתית. בין הדוברים שנטלו חלק ביום הראשון היה מנכ"ל אשוקה ישראל, ד"ר ניר צוק, מנכ"לית ארגון תובנות בחינוך ולשעבר מנהלת ביה"ס ביאליק-רוגוזין קארן טל, וכן יו"ר ארגון טופז ליזמות וחדשנות חברתית מיכאל נפתלי. בהמשך צפויים המשתתפים לבקר במפעלים חברתיים, כגון התנדבות במסגרת פרויקט "גברת עם סלים" בשוק מחנה יהודה, המפגיש בין צעירים שמסיעים בהובלת מצרכים מהשוק לבין קשישים תושבי העיר שתמורת הסיוע משתפים את הצעירים בסיפורים מעברם.

עוד יבקרו בשכונת מוסררה בעקבות פרויקט יזמות אומנותי "מוסללה" ועוד. בימים הבאים הם צפויים גם לבקר בתל אביב, במעבדה החברתית מזא"ה 9, שם יפגשו יזמים נוספים

בן מור, סטודנט שנה א' למדעי המדינה וגיאוגרפיה באוניברסטת העברית המנהל את הפרויקט בהתנדבות, מסביר כי מטרתו היא לאפשר למשתתפים להכיר את ישראל מעבר לקונפליקט, לתת במה לעשייה חברתית ולהפגיש רעיונות ישראלים עם יזמים חברתיים מכל העולם. את המימון לכנס השיגו מתורמים פרטיים.

איך בחרתם את הממשתתפים?

"נתנו עדיפות למי שלא היה בארץ מעולם, בגילאים 20-30. המשתתפים הם יזמים חברתיים שהקימו או משתתפים במיזמים חברתיים בחו"ל".

למרות שמדובר בכנס מצומצם – סך הכול ישתתפו בו כ-20 איש, המארגנים הצליחו לשמור על צביונו הבינלאומי כאשר הביאו לארץ שישה נציגים מברזיל, הודו, דרום אפריקה וניו זילנד. טטיאנה קורבטופ מניו זילנד היא אחת מהם. זה הביקור הראשון שלה בישראל. בניו זילנד היא הקימה במסגרת לימודיה את "מוסד הפורצלן" – תוכנית שמטרתה לעזור לילדים ואנשים צעירים לפתח עמידות בפני מצבי קונפליקט ואסונות . לפני כשנתיים כאשר עיירת מגוריה, קרייס-צ'רץ' נפגעה על ידי סדרת רעידות אדמה היא נעזרה בתוכנית כדי לסייע לילדי העיר.

"אני מקווה שאוכל לבצע חלק מהפרויקט בישראל. אני מתעניינת בילדים בישראל והדרך שבה הם מפתחים עמידות לחיות בסביבה שנמצאת בקונפליקט תמידי".

מה התרשמותך עד כה מהביקור?

"מאוד מעניין. ביום הראשון כבר שמענו הרצאות על מיזמים חברתיים הפועלים בישראל, במגוון ובסקטורים שונים בחברה ויצרתי קשרים עם ישראלים ועמיתים מרחבי העולם, שמאפשרים לחלוק מהניסיון ומהרשמים".

קבוצת היזמים המארגנת את הכנס נמנית על קבוצת המנהיגות של התוכנית למנהיגות לדיפלומטיה ציבורית של ארגון StandWithUs ארגון הסברה החינוכי הפועל לחיזוק מעמד ישראל על-ידי קיום של תוכניות מנהיגות לסטודנטים, הכשרות והרצאות בשיתוף פעולה של משרד החוץ , והתאחדות הסטודנטים בישראל, בשישה קמפוסים בישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker