ישראל 2021 |

התובנות והרעיונות שלכם מהכנס

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

למעלה ממאה מקרי מבחן הוצגו בוועידת ישראל 2021. מכל אחד מהם אפשר ללמוד משהו. במרכז הכנס עמדו מעל מאה case studies של אנשים וגופים שהצליחו לגרום לשינויים כלכליים וחברתיים. כל אחד מה-case studies האלה נדונו בשולחן עגול, שהובל על ידי האדם שהנהיג את השינוי.

ב-case studies הוצגו סוגים וענפים רבים של פעילות כלכלית וחברתית, בהם חינוך, פיתוח אזורי, דיור, שלטון מקומי, דרכים להשגת קפיצת מדרגה כלכלית וחברתית, עסקים וסביבתם, גיוס משאבים ממשלתיים, עידוד תעסוקה, תחבורה ציבורית, סביבה ועוד. אלה הם הסיפורים שמאחורי הובלת השינוי - המשקפים את האתגר העצום, הקושי וגם מרכיבי ההצלחה. אם נצליח לזקק את התובנות מהם, נוכל לדעת טוב יותר איך ניתן לייצר שינוי בישראל.

מערכת תובנות הינה מערכת לאיסוף היגדים חשובים, חילוץ תובנות, כתיבת תגובות והעלאה אוטומטית של כל התכנים לאינטרנט בזמן אמת. כל המשתתפים בכנס ישראל 2021 יכלו להשתתף בדיונים גם דרך מערכת תובנות.

לשימוש בתובנות דרך הסמארטפונים והטאבלטים לחצו כאן

את כל החומרים שמוזמנים למערכת וכל התגובות ניתן לראות כאן. אנחנו מעודדים אתכם להגיב אחד לשני – ואפילו לעשות לייקים.

התובנות שנאספו:

  • המחאה גרמה לאנשים להאמין שאפשר גם אחרת, שיש ערבות, ושצריך לחלום - וזאת ללא קשר לשאלה האם הצליחה
  • אנשים נחושים - ופחות ציניים - הם מפתח לשינוי ציבורי. יש יותר ויותר קבוצות שמוכנות לחלום ולממש זאת יחד
  • הצלחת הרפורמות בשוק הסלולרי מייצרת השראה לתחומים רבים אחרים. השפעתה היא כנראה רחבה בהרבה מתכולתה הפורמלית
  • דיאלוג אמין ואותנטי, אישי ובלי מתווכים, הוא מפתח ליצירת קבוצה מלוכדת ולהובלת שינוי. יש כוח גדול ב"ביחד", ואנו מתחילים להבין אותו.
  • השיח הציבורי בשנה האחרונה השתנה. הציבור נמצא במרכז. כחלק מהשינוי, יצאו לדרך מהלכים נוספים שלא יכלו להתרחש עם השיח הציבורי "הישן"
  • ידענו בשנה האחרונה שורה של שינויים משמעותיים - במישורים שונים. בעוד כל אחד רואה זווית אחת, קיים מכלול שמשתתפי הכנס מייצרים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker