ישראל 2021 |

הקשבה, הבנת גבולות האחר וסבלנות - הדרך לגישור סכסוכים

שרגא ברוש בדיון במסגרת השולחנות העגולים: "ישבנו עד 3 לפנות בוקר ומצאנו שהמילה 'צמיחה' משותפת לשנינו - עופר אמר שהוא מאמין, שאם תהיה צמיחה המפעלים יוכלו לשלם יותר טוב לעובדים, ואם מפעל מתקשה הוא מוכן לעזור להוציא בכבוד מי שצריך"

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים - לחצו כאן

ההסתדרות והתאחדות התעשיינים הגיעו בשנים האחרונות לשורת הסכמות באמצעות משא ומתן שהחל מפערים עמוקים. שרגא ברוש, עד לאחרונה נציג המעסיקים במשק, תיאר את הדינמיקה שהובילה ממלחמה לשיתוף פעולה עם ההסתדרות, בראשות עופר עייני.

"מה שאיפשר להגיע לחתימה על שורת ההסכמים, בהם העלאת שכר מינימום והפרשות לפנסיה, היתה היכולת להשיג הישגים תוך שיתוף פעולה, הגם שנראה לא טריויאלי", סיפר ברוש. "כשיש לך יכולת להקשיב ולהפנים בעיקר את המיגבלות של הצד השני, אתה יכול במשא ומתן להוציא מה'כן' את ה'לא' ולהיפך".

שרגא ברוש, השולחנות העגוליםצילום: עופר וקנין

ברוש הביא כדוגמה את איום השביתה הנוסף בנמלים ב-2004, לאחר שהושבתו כבר במשך 45 יום. זה קרה לאחר שהממשלה קיבלה החלטה על פירוק רשות הנמלים לארבע חברות, הכנסת אישרה את החוק שעמד להיכנס לתוקף. עובדי הנמלים איימו בשביתה, הממשלה החליטה לא לסגת ואיימה להכניס את הצבא לנמלים.

"באותה תקופה אמר לי סמי סגול, בעלי כתר פלסטיק, שבחברה גייסו אותו כדי שידבר עם כל הלקוחות בעולם ויבטיח שהמדפים לא יהיו ריקים יותר", סיפר ברוש. הוא פנה ליו"ר ההסתדרות דאז, עמיר פרץ, וניסה לברר מה מניע את העובדים. התברר, שאלה חששותיהם לפנסיה בחברות החדשות. ברוש החליט לתמוך בעובדים ויחד עם פרץ רקח מהלך שהוביל לכניסתו של נציג המעסיקים למשא ומתן בין הממשלה להסתדרות. בהמשך, הוסר איום השביתה וכעבור כמה שבועות נחתם הסכם שסיפק את העובדים.
במקרה אחר, כבר ישב ברוש עם עיני לפתור מחלוקות בין מעסיקים להסתדרות.

"ישבנו עד 3 לפנות בוקר ומצאנו שהמילה 'צמיחה' משותפת לשנינו. עופר אמר שהוא מאמין, שאם תהיה צמיחה המפעלים יוכלו לשלם יותר טוב לעובדים, ואם מפעל מתקשה הוא מוכן לעזור להוציא בכבוד מי שצריך". בנוסף הבינו השניים, שהם מעדיפים לסכם יחסי עבודה בהסכמים, לא בחקיקה. על הבסיס הזה נחתם הסכם בכתב של עשה ואל תעשה בשיתוף הפעולה ביניהם ובמהלכים מול הממשלה. בהסכם הפנסיה לעובדים שלא קיבלו פנסיה הותקף עיני על ידי אנשיו על שיעור נמוך יחסית שהשיג. בהסכם העסקת עובדי קבלן הותקף ברוש על ידי מעסיקים על הנכונות להשוות תנאים לעובדים מקבילים בחברה.

האם ניתן להקיש מכך על הדרך לגשר על פערים בין המחאה החברתית לתעשייני המזון? ברוש סבור, שיש לכונן שולחן מרובע, בין נציגי הממשלה, העובדים, הארגונים החברתיים והמעסיקים וסביבו ללבן את הבעיות.

בעקבות סדרת שאלות על אינטרסים גלויים ומוסתרים במשחק הפוקר בין שני צדדים לסכסוך, על מניפולציות מול מוסר ועל שקרים והסתרת מידע שיסייע לצד השני, הגיעו המשתתפים לתובנות, כי פתרון קונפליקט מחייב קודם כל להקשיב לצד השני ולהבין אותו. בנוסף, ישנה ציפייה לאמירת אמת, לשקיפות, להנחת העובדות הרלוונטיות על השולחן ולהסכים על העובדות.

אמנון כספי, דיקאן בית הספר למינהל עסקים במוסד אקדמי דן, הוסיף כי הוסכם שכל צד צריך להשקיע מאמץ מרובה להבין את הצד השני, כולל מניעיו. בנוסף, לעניין הכימיה האישית משקל רב מאוד, ולעיתים רצוי להחליף נושאים ונותנים, שהמתיחות האישית ביניהם מטרפדת הבנות.

לשימוש בתובנות דרך הסמארטפונים והטאבלטים לחצו כאן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום