מירב ארלוזורוב

לצפייה בטאבלט

"אסור להשאיר את הנושא של מערכת הגיל הרך - לידה עד שלוש - לידי ההורים. בסופו של דבר המדינה צריכה לקחת אחריות באופן מלא ולהכיל את חוק חינוך חינם מהגיל הרך, מלידה, ועד 18 או עד הגבול שמדינת ישראל הגדירה אותו השנה. ולא להשאיר את זה באמת ליכולת הכלכלית הזו או האחרת של יישוב כזה או אחר. בסיס החינוך הוא בגיל הזה. וכל מה שאנחנו לא עושים עכשיו, אנחנו נשלם פי כמה וכמה" -  כך אמרה היום ארנה טל, ראש מינהל חינוך במעלות תרשיחא בכנס ישראל 2021.

לדבריה, "המדינה צריכה להפוך את הפירמידה ולהשקיע את מירב המשאבים שלה בבסיס. מדינת ישראל לא משקיעה ביחס למדינות ה-OECD כ-50% בתקציב לגיל הרך".

טל סיפרה על הפעוטונים שפועלים בתקן בינלאומי: "הסטנדרטים מתייחסים לכל מרכיבי החיים של הילד ב-9 שעות הנוכחות שלו ביום, שזה כמעט מרבית שעות הערות שלו. מהפריט הכי בסיסי שנמצא בסביבתו הפיזית ועד לאיכות הטיפול. האינטראקציה הבינאישית. יכולת ההכלה. יכולת ההחתלה.

"תהליך ההחתלה במעונות יום בדרך כלל כמעט על בסיס של סרט נע, כמויות הילדים הן רבות. אנחנו בעצם פועלים על מנת לבצע את המשימה, אנחנו לא מייחדים זמן ואיכות של אינטראקציה במגע כל כך אינטימי וכל כך משמעותי בשלבים הכל כך רגישים של הילד. ולכן לקחתי פחות ילדים לקבוצה ויותר מטפלות. בין הגילאים 3 חודשים עד 15 חודשים - התקן הוא מטפלת אחת ל- 5 ילדים. את יכולה להקדיש את תשומת הלב הייחודית והאיכותית הזאת ולאפשר לילד להתאים את הסביבה החוץ ביתית כמה שיותר לסביבה הביתית שלו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום