ישראל 2021 |

מיכל חמו לוטם: "יש צורך במנהיגות רחבה - כולל מנהיגות צעירה"

מנכלית אלקא למנהיגות וממשל בג'וינט ישראל: "כל מנהיג יעבור חוויית יקיצה; צריך להתקיים ויכוח על סדרי העדיפויות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

"עומדת להיות חוויית יקיצה לכל מנהיג מודע לעצמו - גם למנהיגות וגם לערכים. צריך להתקיים ויכוח על סדרי העדיפויות", כך אמרה היום מיכל חמו-לוטם, מנכ"לית אלקא למנהיגות וממשל בג'וינט ישראל במסגרת פאנל "ממשל ומנהיגות מחוללת השפעה" בכנס "ישראל 2021" של TheMarker.

"כשיש תופעה כזו חזקה של מחאה, הממשל חייב להיות פקוח עיניים ולהיות בדיאלוג מתמיד. אסור שדיאלוג יסתיים. יש צורך במנהיגות רחבה - כולל מנהיגות צעירה".

"מנהיגות היום צומחת ברחוובות לא פחות מאשר בכנסת. אי אפשר להכשיר מנהיגים - זה עניין של דחף ותשוקה כתכונות. הדבר העיקרי שצריך לתת למנהיגים זה לספק מידע ללמידה, וללוות. הצעירים היום, בלי שספקנו מרחב למידה, בהחלט מפגינים מנהיגות ברמה יותר גבוהה מה שרואים בדרך כלל".

"יש צורך בשני סוגים של שינויים מרכזיים. שינוי אחד הוא גדול וממוקד - אפשר לתכנן, לתקצב, בעלי סמכות יכולים לתכנן, מרבית הידע קיים. בעלי סמכות יכולים להוביל שינויים כאלה, הידע ברובו קיים. שינויים אחרים, יותר זעירים, דורשים שינוי במוחות ולבבות של אנשים לאורך שנים. שינוי כזה יותר קל להוביל. רוב הממשל מוביל שינוי מערכתי אבל מבודד, יותר קל".

קיימים שני מקומות שצריכים שינוי - הראשון הוא של מנהיגות. יותר אנשים שואלים את עצמם איזה מנהיגים רוצים להיות. אני חושבת, שמנהיגים נבחרי ציבור ישאלו את עצמם האם יכולים להיות במנהיגות משתפת ולא רק ראשון בין שווים. השינוי השני - סט הערכים משתנה. יש צורך בשינוי ערכי עמוק - אנשים צריכים לבחון מי הם, מי רוצים להיות, ואיזה ערכים הם רוצים לאמץ ולנהוג לפיהם".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker