"שלא ייהרס לכם המניקור": אתי כרייף מצטרפת למרוץ לפירוק פצצת פגסוס

השופטת לשעבר כבר מתנהגת כמו פליטת ריאליטי מהמניין, הציבור מקצץ בצריכת השתייה הממותקת והענף שעושה קאמבק בחסות הקורונה ■ כל מה שצריך לדעת על היום שהיה בכלכלה

רותם שטרקמן
רותם שטרקמן
אתי כרייף
צילום: אבישג שאר-ישוב
רותם שטרקמן
רותם שטרקמן

אף אחד עוד לא יודע מה יהיו תוצאות חקירת פרשת פגסוס ובכלל באיזו קונסטלציה היא תיחקר: ראש הממשלה נפתלי בנט מכנס הערב (שלישי) דיון בנושא, אבל מה שברור הוא, שבגדול הכוחות נערכים כמקובל אצלנו - ביבי ולא ביבי. אנשי ביבי חוגגים כבר מאתמול: כל מה שהוא אמר עד היום התברר כנכון, היתה רדיפה, עשו דברים לא חוקיים, הכל כדי להפיל אותו ואת הליכוד, המערכת רקובה. מנגד אנשי "לא ביבי" מטילים על נתניהו את האחריות על הריקבון של המערכת וכן על העמקת הריגול נגד האזרחים. בינתיים לא הוכח דבר שמחייב את עצירת המשפט שלו, ואם כבר הוכח משהו, זה שחוקרים את כולם ולא רק אותו - או בפרפרזה על הסיסמאות שהוא מנפק: לא ביבי - גם מעניין.

אצל חלק מהאנשים האמת לא ממש חשובה, הם כבר מחופרים עמוק בפוזיציה, אבל במוקדם או במאוחר היא תתברר ונדע מי הצד שהצליח להתמודד עם הפצצה הזאת טוב יותר. בנאום הבכורה שלה אמרה היועצת המשפטית החדשה לממשלה, גלי בהרב מיארה, שנכנסה הבוקר לתפקיד, שהשבת האמון היא המשימה הראשונה שלה.

המפכ"ל קובי שבתאי. "שורבבו שמות שמעולם לא נחשדו על ידי המשטרה"צילום: פאדי אמון

גם אצל מפכ"ל המשטרה האמון הוא העניין. הבוקר קיצר המפכ"ל קובי שבתאי את ביקורו האירוני משהו באיחוד האמירויות, אך הודיע שעד כה לא נמצאו חריגות מהוראות הדין. במכתב ששיגר לשוטרים הוא כתב כי בתחקיר "שורבבו שמות שמעולם לא נחשדו על ידי המשטרה ולא טופלו בשום צורה ובשום כלי טכנולוגי, לצד שמות שנחשדו על ידי המשטרה בעבר וטופלו באמצעים שונים ומגוונים".

המקום העיקרי בתיקי נתניהו שעליו כרגע מדובר הוא תיק 4000. הדיבור הוא על חדירה לטלפון של שלמה פילבר שהיה מנכ"ל משרד התקשורת וגויס להיות עד מדינה. פילבר אמור להעיד במשפט בקרוב בנוגע לתמורה של נתניהו לאלוביץ' - בעיקר הקלות לבזק ולו. לפי "כלכליסט", רשות ניירות ערך שחקרה את פילבר היתה מעורבת בשימוש בפגסוס ללא צווים. אלא שגור מגידו כותב כאן שהרשות החזיקה בתכתובות בין סטלה הנדלר לפילבר שבועות לפני חקירתו - ועל פי צו.

היועמ"שית החדשה, גלי בהרב מיארה. להחזיר את האמוןצילום: אוהד צויגנברג

לדבריו, בתשובה של הרשות לתביעה במשפט נתניהו (הפרקליטות אמורה לתת תשובה לבית המשפט בתוך ארבעה ימים) ייכתב כי הרשות החזיקה בצווי חיפוש לטלפונים של הנדלר ושל אור אלוביץ' ובמכשירים שלהם נמצא המידע שלטענת "כלכליסט" הופק באמצעות פגסוס. כשפילבר נחקר אחרי שלושה שבועות, ההתכתבויות המסבכות כבר היו בידי הרשות. התביעה עדיין ממתינה לחומרים מהמשטרה כדי להשיב לשאר הטענות שעלו בתחקיר.

רוגלה או לא רוגלה, מי שמחקה כמה התכתבויות מהטלפון שלה כשהבינה את גודל הצרה שהיא נקלעה אליה כבר מתנהגת כפליטת ריאליטי מהמניין: אתי כרייף, כוכבת השבוע שעבר שהכותרות קצת נגזלו ממנה השבוע, נצפתה אתמול בהשקת סרט בסינמה סיטי ("חתונה בהפתעה"). כרייף רואיינה על ידי כתב פנאי פלוס וחדי האוזן בטח שמו לב לאיזה צד הצטרפה במלחמת ביבי - לא ביבי: "אני רוצה להיות כוכבת של מניעת רמיסת זכויות הפרט בחסות ה-D-9 של המשטרה והפרקליטות", אמרה והוסיפה נעשה פה "מגה-פיגוע בדמוקרטיה הישראלית. איפה הייתם כשזה קרה לי וכשככה סתם הוציאו לי את קוביית השוקולד מהפה?" שאלה. בנוגע לכניסתה לפוליטיקה אמרה שזה לא קורה "כרגע" מה שאולי הרגיע כמה חברי כנסת פחדנים מהאופוזיציה. "תנשמו, שלא ייהרס לכם המניקור".

יהלומים. קאמבק בחסות הקורונהצילום: Bloomberg

מה עוד קורה

1. חודש ראשון למהפכת מיסוי הסוכר במשקאות - הציבור חתך ב-30% את צריכת השתייה הקלה. עדי דברת-מזריץ ניתחה את הנתון הזה באינטרסנטים

2. שלא יעבדו עליכם: הצעת חוק חדשה מבקשת לוודא שאת התשלום למתווכי דירות ישלם רק מי שהזמין את שירותם, ולא מי שנכפה עליו להשתמש בהם

3. במדור משחק תפקידים: "זאת עבודה חלומית. כל יום הוא לונה פארק, אין רגע דל": מה עושה ארכיטקט תוכנה?

4. יוקר המחיה בחסות המדינה: רשות שדות התעופה העלתה את מס הנמל והאגרות לנוסעים ולחברות התעופה ב-10% - ואף ביטלה את הפטור ממס נמל וחלק מהאגרות לשדה התעופה רמון

5. ענף היהלומים עושה קאמבק בחסות הקורונה

6. למה קשה לנהל משא ומתן בזום? בין היתר כי אי אפשר לקרוא את שפת הגוף. חצי שעה בבית קפה והכל מסתדר

כתבות מומלצות

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?