האיש שהגרעין האיראני וכותרת בוואלה זה אותו דבר בשבילו - אצל "הכלב הקטן" זה אחרת

עדותו של חפץ נפתחה והוא כבר סיפק כותרות, החברה של ראש המוסד לשעבר נמכרה ב-700 מיליון דולר והנגיד שוב לא מעלה את הריבית ■ כל מה שכדאי לדעת על היום שהיה בכלכלה

רותם שטרקמן
רותם שטרקמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חפץ לפני תחילת עדותו, היום
ניר חפץ לפני תחילת עדותו, היוםצילום: אורן בן חקון
רותם שטרקמן
רותם שטרקמן

בימים הראשונים של משפטו, נוחי דנקנר עוד נעזר בשירותיו של ניר חפץ. חפץ היה מגיע לדיונים, אך במקביל הוא כבר עבד עם משפחת נתניהו שהחליטה פחות או יותר באותו זמן לפטר את השרים יאיר לפיד וציפי לבני ולהקדים את הבחירות (בחירות 2015). חפץ היה יושב אמנם באולם אבל ראשו כבר היה בעבודה הבאה ולמעשה בסלולרי שלו. היה נראה אז כאילו שהוא משמש תחנת ממסר בין שרה ויאיר, חברי הכנסת של הליכוד ומטה הבחירות של המפלגה. איך להגיב לתקשורת, מה להגיד, מי יתראיין איפה, הכל היה מתואם מאולם בית המשפט. בהמשך, עם התחממות מערכת הבחירות, הוא נעלם לגמרי מהדיונים ונצמד רק לנתניהו ומשפחתו.

דנקנר כידוע הורשע כעבור יותר משנה בפלילים וישב בכלא. נתניהו ניצח את הבחירות בגדול ומינה את עצמו לשר התקשורת. מעניין אם גם לשני הבוסים הגדולים האחרים של חפץ, נתניהו ונוני מוזס, צפוי גורל דומה לזה של דנקנר. לפי היום הראשון של העדות של חפץ שתימשך עוד תקופה ארוכה, נראה שהוא מספק את הסחורה שלה ציפתה הפרקליטות. כך גם חושב גידי וייץ. לדברי חפץ, לאחר בחירות 2015 "עולה מאוד מאוד, ואני מוסיף עוד 40 פעם מאוד, משקלו של יאיר נתניהו בקבלת החלטות בנושא תקשורת, פוליטיקה והחלטות שלטוניות". חפץ סיפר שאלוביץ אמר לו: "מה, הם לא מבינים שהאתר הזה שלהם?". הוא גם אמר שנתניהו הקדיש לתקשורת זמן רב ברמה שהוא מקדיש לענייני ביטחון. עצוב, אבל איראן והכותרת בוואלה זה אותו הדבר מבחינתו.

לפני נטעאל בנדל שיושב בבית המשפט, חפץ סיפר שהוא טיפל בכל ענייני התקשורת של משפחת נתניהו, למעט נושאים מסווגים. "קיבלתי את ההוראות מנתניהו, לא הייתי מוסמך לזוז מילימיטר, הכל עבר דרכו, אפילו בדבר הכי הקטן. כל הנושאים שקשורים לנתניהו ומשפחתו וילדיו היו מאושרים על ידיו עד רמת הפסיק. ההתייחסויות עברו פנים אל פנים, או שיחות טלפון. שום תגובה לא יוצאת בלי שהוא מאשר.

"זר לא יבין זאת, מי שנמצא בסביבת נתניהו יודע שהעיסוק בענייני התקשורת הנוגעים למשפחתו, בעצימות נדירה. ברגע שיש אירוע עם משפחתו, זה משבית אותו, בני המשפחה לוקחים קשה חלק מהאייטמים, מתקשרים שוב ושוב, מתחוללת סערה של שעות, לפעמים על שטויות. קשה להבין את האינטנסיביות העוצמה, הוא מנהל תמיד את האירוע".

גם הפרשן המשפטי שלנו עידו באום, שהתארח באינטרנסנטים, חושב שחפץ מחזק את טענות הפרקליטות. לדבריו, חפץ ירה בכל התותחים ונתן כותרות. לדבריו, אם הפרקליטות תוכיח שנתניהו הבין שהוא קיבל הטבה חריגה בוואלה, זה כבר הוכחת שוחד. "מספיק שנתניהו ידע שהוא מקבל הטבות מאלוביץ תמורת יכולת ההשפעה שלו בתקשורת".

בין הקלטות ניר חפץ שוודאי עוד ידובר בהן במשפט, נמצאה הקלטה שכבר פורסמה בעבר אצל רביב דרוקר ובה נתניהו אמר על ראש הממשלה הנוכחי נפתלי בנט - כלב קטן. בהקלטה נוספת שפורסמה אמרה שרה נתניהו על שרת הפנים איילת שקד שהיא מופרעת. היו זמנים שבהם עוד אמרו את הדברים האלה בחדרי חדרים. היום בנט ושקד חוטפים מאנשי נתניהו קללות ונאצות בפומבי בלי חשבון בכלל. לפחות אפשר לקוות שאצל בנט, ענייני ביטחון קודמים לתקשורת.

מה עוד קורה

1. עוד חברה של שושואיסטים נמכרת במיליארדים - חברת XM Cyber של תמיר פרדו נמכרת לתאגיד ענק ב-700 מיליון דולר

ג'רום פאואל. זכה להארכהצילום: Susan Walsh /AP Photo / Bloomberg

2. "הנגיד צריך להתפטר. הוא עושה הכל הפוך" - ראיון עם איש הפיננסים אבי טיומקין. בינתיים בנק ישראל הותיר את הריבית ברמה של 0.1%

3. מספר החרדים יוכפל, הפקקים יחריפו והנגב לא יהיה שומם: המסמך שחושף — כך תיראה ישראל ב-2050

4. אל תתקשרו אלי, אני אתקשר אליכם: עובדי הרפאים הם כאב הראש החדש של המעסיקים בישראל

5. שוק הנדל"ן רותח, שר השיכון זאב אלקין מבטיח לשווק קרקעות ל-100 אלף דירות עוד השנה. הנדל"ניסט יעקב אטרקצ'י: "כל המערכת מכוונת לעליות מחירי הדיור ב-20%-30%"

6. טייקון נולד. כך הגיע יעקב לוקסנבורג לשווי של 1.6 מיליארד שקל

7. ביידן בחר להאריך את כהונת ג'רום פאואל, הרפובליקאי שמינה טראמפ, ליו"ר הבנק הפדרלי.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט