"הגל הרביעי נבלם" - איפה נתניהו ואיפה בנט, מי ממריא לשארם ומי נוחת על הספסל

נתניהו טוען שכך עושים כולם, בנט זקוק לתמיכה שלכם והאם נפטרנו סוף סוף מההודעות הקוליות? ■ כל מה שכדאי לדעת על היום שהיה בכלכלה

רותם שטרקמן
רותם שטרקמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בנימין נתניהו
ח"כ בנימין נתניהו. בואו לפחות ננצל את הרגע. נתפרע. נחוקק מה שיותרצילום: אוהד צויגנברג
רותם שטרקמן
רותם שטרקמן

אחרי ששב מחופשת המליארדרים היקרה שלו - אגב, אנחנו עדיין לא יודעים איך היא שולמה - התחדש הבוקר בבית המשפט המחוזי בירושלים משפטו של ראש האופוזיציה בנימין נתניהו, שכמובן ישב על ספסל הנאשמים רק וירטואלית. סנגוריו של נתניהו שמואשם בקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים המשיכו גם היום בקו ההגנה הדומה לתעמולה שמפיצים תומכיו בכל הפלטפורמות האפשריות: כולם קיבלו סיקור אוהד מוואלה, ואם כך אז כולם קיבלו שוחד - אפילו שזו לא הטענה של התביעה.

תומכי נתניהו מתעלמים משני דברים: האחד, שמספר ההתערבויות וניסיונות השליטה אצל נתניהו ומשפחתו הוא היסטרי, וכך גם תדירות הקשר עם בעלי וואלה, דבר שלא היה אצל אחרים. והדבר השני, היותר חשוב, הוא שנתניהו שילם לבעלי וואלה תמורת סיקור ויצירת פייק ניוז על עצמו, על משפחתו ועל יריביו, בהטבות רגולטוריות שיכול היה לקדם כראש ממשלה ושר תקשורת, הטבות ששוות לאלוביץ' מאות מיליונים.

הפרשן המשפטי של TheMarker, עידו באום, כותב שהקו הזה שלהם לא מוביל לשום מקום: "אם אפשר היה להפיק אנרגיה ממלים מיותרות, פרוטוקול תיק 4000 היה הופך למקור מופלא של אנרגיה חלופית". באום מסביר כי "טובות ההנאה" ניתנו לנתניהו ומשפחתו כנגד הציפייה של אלוביץ ורעייתו שנתניהו יקדם תמורתן "אינטרסים כלכליים הקשורים בעסקיו של הנאשם אלוביץ'".

לפי כל הסימנים, עדותו הארוכה מדי של מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה, העד הראשון בתיק הראשון, תימשך עד אמצע אוקטובר - וזה השלב שבו כנראה הגל הרביעי של הקורונה כבר יהיה כמעט מאחורינו. כך לפחות מעריך פרופ' ערן סגל ממכון ויצמן, שאומר לאינטרסנטים: "הנתונים מבלבלים - אבל הגל הרביעי לא מתפרץ שוב והבוסטר עובד מצוין. הנתונים יותר טובים ממה שחזינו".

וזה מלמד על עוד ניצחון של ראש הממשלה נפתלי בנט על נתניהו, שכן בנט, שכמעט בכוח השאיר את המשק פתוח לגמרי, חטף על הראש מרבים ובעיקר מתומכי נתניהו. נכון, זה היה בניגוד לכל מה שהטיף לו כשהיה באופזיציה, ואני משער שהתשובה שלו פה תהיה - "דברים שרואים מכאן לא רואים משם".

היום, כאילו כדי להכעיס את אנשי נתניהו, המריא בנט לשארם א-שייח' לפגישה עם נשיא מצרים א-סיסי, פגישה שנתניהו היה מת להיות בה במקום לשמוע דיווחים על משפטו. הרי כל האסטרטגיה של נתניהו, שבגללה גרר אותנו לארבע מערכות הבחירות, היתה להמשיך להצטייר כמנהיג בינלאומי בזמן שמתנהל המשפט. לא עבד לו.

עוד קודם דווח שמגבלות המעבר בטאבה הוסרו, דבר שוודאי ישמח לא מעט ישראלים שמתכננים להדרים לסיני בסוכות. נתון נוסף שיכול לעשות את היום הזה לראשי הקואליציה הוא הירידה בנתוני הגירעון ל-8% ב-12 החודשים האחרונים. הגידול בפעילות העסקית, עקב השארת המשק פתוח, הגדיל את הכנסות הממשלה ממסים, ובמקביל ההוצאות קטנו.

יש עוד לא מעט שאלות לשאול את בנט. הניהול שלו את הקורונה ואת המשק בכלל אינו מושלם, המצב הבטחוני נראה מתערער משהו וגם נזכיר שלא כל המחבלים הבורחים כבר נתפסו, שלא לדבר על חלק מהבטחותיו שנזנחו. והעיקר, בנט עדיין לא נתפס על ידי הציבור כמנהיג. התמיכה בו נמוכה וזה מזיק לו ולעתיד הקואליציה, ועדיין אנחנו רחוקים מרחק רב משנות נתניהו האחרונות הזכורות לרע.

ראש הממשלה נפתלי בנט. פוגש היום את נשיא מצרים א-סיסיצילום: תומר אפלבאום

מה עוד קורה

1. 1,000 מחקרים מגלים: עובד טוב הוא עובד שטוב לו: מנהלים צריכים להפוך מ"בוסים" ל"מאמנים".

2. עד שנפטרנו מהניג'וס של התא הקולי הגיעה וואטסאפ ואילצה אותנו שוב להקשיב להודעות קוליות. מזל שעוד מעט זה ייגמר.

3. שנה להסכמי השלום עם האמירויות - מה אנחנו קונים מהם ומה מוכרים להם.

4. נתניהו הבטיח מאות מיליארדי שקלים לטובת בריאות ורווחה לאזרחי ישראל והורדת יוקר המחיה. ומה קיבלנו? כמעט אפס.

5. אחרי שכתבת TheMarker גילי מלניצקי ניסתה לקנות דירה והתייאשה, הושפלה כתבת הנדל"ן שלנו עדי כהן בדרכה לחתום על הסכם שכירות חדש.

6. שנתיים אחרי הרשעתו, אלון חסן, מי שהיה יו"ר ועד העובדים של נמל אשדוד, פוטר וחוייב להחזיר חצי מיליון שקל.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט