רותם שטרקמן

ככל שמתקרב יום ראשון וממשלת בנט־לפיד נהפכת לממשית יותר עם תוכניות (יפות) וגם לא מעט מגבלות – אבל בלי הסדרי דיור דוחים הזכורים מנתניהו לשני ראשי הממשלה החדשים – באופוזיציה העתידית מעלים טורים. מדבררי בלפור בכנסת ושופרותיהם ברשתות מתקשים לעכל את איבוד השלטון, סגנונם נעשה מלוכלך ועלוב יותר ויותר וגם השקרים מעמיקים.

אנשי ימינה, ובעיקר נפתלי בנט, מותקפים יותר מכולם, כי לכאורה הם יכלו לתת לנתניהו את השלטון על מגש של כסף, אך לא רצו לעשות זאת. פשוט לא רוצים. מותר להם. זה נכון שבנט הפר את הבטחות הבחירות – לא לשבת תחת לפיד כראש ממשלה (אם כי בשנתיים הקרובות זה לא צפוי לקרות), ולא להסתמך על רע"מ. מצד שני, הבטחות אחרות שלו (וסותרות) מקוימות – ואותן בליכוד מסתירים בכוונה – להחליף את נתניהו, ולפעול לכך שלא יהיה סבב בחירות נוסף.

בסקרים, ימינה אף פעם לא נספרה בגוש נתניהו, ותמיד דובר על כך שההחלטה של בנט תקבע את גורל הממשלה העתידית. לכן לא מפתיע כל כך שהוא החליט לא ללכת עם נתניהו. הוא לא גנב קולות. בנט הוא איש ימין, והוא הולך עם עוד אנשי ימין – בימינה, בתקווה חדשה, ואפילו ביש עתיד ובכחול לבן – לממשלה שאין בה ליכוד ויש בה שותפות עם אנשי שמאל וערבים. אז מה קרה? איזו התנפלות מטורפת.

אתמול היה הרגע של החרדים לקלל ולגדף: "זהו, הלכה המדינה היהודית". האם הם חוששים שתקום ועדת חקירה לאסון מירון?

היום הכדור חזר לליכודניקים: "הלכה הדמוקרטיה והלכה הציונות, לא פחות". דודי אמסלם אמר שזו "ממשלה של צפונבונים אשכנזים, ממשלת שנאה ותרעלה, שתנוהל על ידי מנסור עבאס האיסלאמיסט. ממשלה שבמקום לדאוג להתיישבות ולביטחון, תדאג לבדואים בנגב. חרפה". כמו כן, הוא הוסיף: "בנט צבוע, שקרן ונוכל. אין מילה שהוא לא משקר בה. מעניין אותו רק דבר אחד – בנט ונפתלי. אתם מופקרים, אתם גונבים את התקציב של עם ישראל. לא ראיתם אנשים עניים מעולם. אין לכם אלוהים, תרתי משמע. השמאל זה האנשים הכי אלימים והכי מושחתים במדינה". אין מילים.

עוד מטנפת, אולי הבוטה מכולם (מחברי הכנסת. ברשתות יש דברים מגעילים יותר) היא גלית דיסטל אטבריאן, המשוריינת של נתניהו, שבכל יום עולה עוד שלב ברמת ההשמצות שיוצאות לה מהפה: יום אחד מנהיגי הממשלה החדשה הם "אסופה של לוזרים". למחרת, "האחד שקרן מגלומן, השני חולה שנאה נקמן, השלישי ראה פעם את הסדרה 'הבית הלבן' והחליט שזה מגניב להיות ראש ממשלה". והנה מגיע הקטע של הלכה הציונות והדמוקרטיה (יחד!): "שלושתם יחד החליטו למכור את הרעיון הציוני לכל הממעיט במחיר, והזוכים שעלו בהגרלה הם האחים המוסלמים. משהו דפוק מאוד בשיטה הפרלמנטרית שלנו, אבל דבר אחד בטוח: דמוקרטיה זה לא". ואגב, מה היא רוצה מסער שאמר שהוא לא יילך עם נתניהו והפציר במי שרוצה את נתניהו לא להצביע לו? מה הוא חייב לה?

הבוקר זה עלה שלב נוסף, כשדיסטל אמרה: "בנט וסער הם צמד אופרטוניסטים, הם כמו טפילים על אורגניזם. הם מעלו באמון הציבור והעבירו קולות מימין לשמאל". והשאלה שאנחנו שואלים היא אם היא באה לעבוד למען הציבור, או למען אדם אחד שהיום הוא בבלפור ומחר הוא בקיסריה. טוב, לא מחר. יידרשו לו בטח כמה שבועות לארוז. נראה שאחרי 12 שנה בשלטון קשה לשחרר, וזה מעלה את רף האיומים, השקרים והקללות. רק בגלל זה שווה מדי פעם להחליף מפלגה שלטת ולהושיב אותה באופזיציה. 

עוד כותרות

1. ב"המסלול שלי", נגר ואדריכל שעלה מארגנטינה. "אנשים אוהבים לעבוד כאן. בארגנטינה אין את התרבות הזאת. אנשים מנסים להצליח בלי לעבוד. הכל שם קורה הרבה יותר לאט. הייתי בשוק בהתחלה מקצב העבודה שנדרש ממני בישראל. תפישת הזמן פה שונה לחלוטין".

2. ביל גייטס ממשיך לחטוף.

3. מינט מדיה, עוד סטארט־אפ חמוד (בענייני ספורט) שרוצה להנפיק לפי שווי של מיליארד דולר.

4. שכחתם מלפפונים יותר מדי זמן במקרר? הייתם מעורבים בבזבוז מזון שמצטבר לשליש מהמזון בעולם.

5. החגיגות בהיי־טק הישראלי נמשכות – שיא של גיוסים. 

6. האם קבוצת הלחץ של נהגי המוניות תאבד כוח עם החלפת השלטון? נקווה שכן.

7. צרות גם אצל אמא נמרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker