מידע פנים | חדשות רעות לזוכה ב-76 מיליון שקל בלוטו

חברי הליכוד שוב משתינים עלינו בקשת, חברות האשראי החוץ-בנקאי עושקות אותנו - והרווחים של הבנקים גבוהים מדי ■ כל מה שצריך לדעת על היום שהיה בכלכלה

רותם שטרקמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הזוכה ב-76 מיליון שקלים
רותם שטרקמן

אדם אחד בישראל עשה אתמול היסטוריה, כאשר זכה בפרס הראשון הגדול ביותר שחולק אי פעם בלוטו (ובכלל בישראל) - 76 מיליון שקל. אז קודם כל, ברכות. גם לו ולמשפחתו, וגם למפעל הפייס שהצליח להוציא ערמת יח"צ על הזכייה הזאת, ואין פלא - האיש מתגורר באחת מערי הדרום שחטפו טילים ב"שומר החומות", והוא היה בחל"ת בקורונה, ועוד ועוד - בקיצור הכוכבים הסתדרו גם להם.

אבל כמשביתי שמחות ידועים יש לנו גם כמה חדשות רעות לסבא בר המזל שניחש ששה מספרים וגם את המספר החזק. קודם כל נזכיר לו פרט שלא כל כך אוהבים לזכור בימים שכאלה: אתה זוכה - המדינה זוכה, כבר לקחו לך 38% מהזכייה, כלומר 29 מיליון שקל.

אבל יותר חשוב מזה, אלה ימים בהם משקיעים מתוחכמים בכל העולם מתלבטים ולא מוצאים מה לעשות עם הכסף. צרות של עשירים, כן. הריבית אפסית, האינפלציה מאיימת להרים ראש, מחירי הנדל"ן בשיא והבורסות בעולם בבועה היסטורית. לאן שלא תפנה אתה מרגיש שמפה אפשר רק לרדת. אפילו הביטקוין כבר לא מה שהיה. אז מה עושים? מבינים שרווחים מהירים כבר לא יהיו וחושבים לטווח ארוך.

מה שכן, לפחות הזוכה המאושר לא יצטרך לקחת משכנתא אם יקנה דירה, וגם לא לקחת הלוואה מהחברות ששולחות לנו מסרונים ועושקות אותנו. הבאנו לו גם מדריך לרכישת בית בקיבוץ.

הליכוד = בדיחה

מפא"י איבדה את השלטון בישראל בגלל הסתאבותה. המפלגה שהקימה את המדינה דאגה בעיקר לאנשי שלומה, חילקה ג'ובים למקורבים, ובאופן כללי פגעה בשוויוניות. אבל הליכוד, ששולטת במדינה כבר עשרות שנים רבות עם חלונות קטנים פה ושם, היא הרבה יותר גרועה ממפא"י ההיסטורית. היא נהפכה למפלגה שכל מהותה זה מקורביזם ושחיתותיזם. כך, מירי רגב הורסת את התחבורה בישראל, ומתעסקת בכל מה שלא חשוב לציבור אבל חשוב לה פוליטית, דודי אמסלם מחבל בניהול של החברות הממשלתיות ואמיר אוחנה תוקע את  המשטרה.

ח"כ מיקי זוהר מהליכוד. "ועדת חקירה פוגעת במשילות"צילום: דני שם טוב / דוברו

לכן זה כל כך מצחיק לשמוע בימים האחרונים את טיעוניהם של חברי הכנסת של הליכוד נגד ועדת חקירה בפרשת האסון במירון. מיקי זוהר למשל אמר אתמול בראיון בערוץ הכנסת כי "ועדת חקירה פוגעת במשילות וששופטי בית המשפט יעשו ככל העולה על רוחם ולא ייתנו את הכבוד הראוי - לא לכנסת ולא לנבחרים שלה". נו באמת, כאילו המטרה שלנו היא כבוד חברי הכנסת ולא כבוד האזרחים. סמי פרץ כתב שההתנגדות שלהם מוכיחה שהקריירות שלהם יותר חשובות להם מחיי אדם.

עוד כותרות

1. היום ב"המסלול שלי" - שי פתח בתי קפה ומסעדות, אבל בסוף הבין שהכי טוב לעבוד עם אבא באינסטלציה

2. דוד קליין זכרונו לברכה

3. הדרך המעניינת של עפרה שטראוס להודיע לשוק שהיא מתכננת להעלות מחירים

4. האם הבריטים הם לוזרים? אז למה הם קיבלו אפס באירוויזיון?

5. לא כזה פשוט להיות בעלת עסק - ליאור שפירא בבלוג "עצמאית מהבית"

6. יהודי? קבל חמש דירות. ערבי? כלום

7. האם הרווחים של הבנקים גבוהים מדי - ומה זה אומר על כל המנהלים שעזבו בגלל שכר נמוך?

תגובות