רותם שטרקמן

בעודו ממתין להגשת כתב אישום נגדו, ובדיוק שלושה שבועות אחרי הבחירות – כך שביקורת ציבורית לא יכולה להיות מתועלת לקלפי – הצליח שר הפנים, אריה דרעי, להשלים עוד מהלך מתוחכם על חשבוננו: בנו ינקי זכה לקבל ג'וב בהסתדרות הציונית עם שכר של 50 אלף שקל בחודש. התפקיד כולל גם כמה הטבות, כמו שלושה עוזרים בשכר ואפשרות למינוי מנהל מחלקה תחתיו.

דרעי, שאינו ידוע כמי שנכנס עם הראש בקיר, דאג שהמהלך יהיה מדורג, כך שיירד טוב־טוב בגרון: בשלב ראשון מונה דרעי הצעיר לתפקיד זוטר עם שכר נמוך יותר, והשבוע שודרג מעמדו ושכרו. ומה שעוד יותר מרגיז זה שינקי הוא לא הדרעי היחידי במוסדות הלאומיים.

חוץ מאת האזרחים התמימים, שמכיסם משלמים את השכר הזה, את מי זה עוד יכול לעצבן? למשל את יאיר נתניהו, שכל כך מתאמץ לריב עם כל העולם כדי שאבא לא יאבד את הבית, אבל אף פעם לא מקבל ג'וב חלומי כזה.

לפחות את שרה נתניהו יש מי שדאג לשמור מרוצה: גם היום נמשכה עדותו המדהימה והמפלילה של אילן ישועה בבית המשפט. "חשוב להשאיר אותם מרוצים דווקא בעת הזו", כתב לו שאול אלוביץ', הבעלים של בזק והבוס הישיר שלו. ישועה הסביר לשופטים: הבנתי שיש חשיבות עצומה להשאיר את רה"מ ואשתו מרוצים.

הפרשן המשפטי של TheMarker, ד"ר עידו באום, מסכם את השבוע השני (המקוצר) של העדות ונותן מבט לשבוע הבא: גם הכמות חשובה.

באותו עניין – להלן תנאי שחרור העצמאות של ציפי רפאלי: ביקור של פעם בשבועיים במשטרה, השתתפות בתוכנית שיקום והתנדבות פעמיים בשבוע במרכז סיוע לנערים וילדים אוטיסטים. היא לא תוכל לצאת מהארץ ותשהה במעצר בית כל לילה.

ולא נשכח גם את מירי רגב ודודי אמסלם שממהרים להשתתף בחגיגת המינויים של מקורבי דרעי. הפעם ברכבת.

מירי רגב ודודי אמסלםצילום: אמיל סלמן

ענייני בורסה

לאף אחד לא אכפת שיש בועה בבורסה, בתנאי שהוא בחוץ כשהיא מתפוצצת. גם המשקיעים הקטנים יודעים שיש בועה – וגם הם רוצים לעשות ממנה קופה.

בין המרוויחים הגדולים ביותר מהבועה הזאת הם בעלי חברות הנדל"ן. הנה נדל"ניסט שפועל מתחת לרדאר אבל שווה כבר כמעט 2 מיליארד שקל.

עוד שוק שמצוי בבועה הוא הקריפטו. הביטקוין שובר שיאים חדשים עם מחיר של 63 אלף דולר למטבע.

הטרנד הכי מדליק בבורסה שלנו – הפודטק. "הסיפור של המזון המהיר נגמר, אנחנו בתחילתה של מהפכה", אומר מנכ"ל ביו־מיט.

עוד כותרות

1. בגרף היומילפקקים אין חיסון

2. המובטלים קיבלו זימון. מי שלא התייצב – לקחו לו את דמי האבטלה

3. חוזרים לחייך: בקרוב אפשר לחזור לשחוט תיירים מחו"ל

4. תן צ'ק של 20 מיליארד דולר וכל זה יהיה שלך

5. 90 דולר ללילה במלון מעולה בדובאי – במפרץ מציעים לכם חופשה ברמדאן

6. "מרגע שנסעת בטסלה – שום מכונית יוקרה כבר לא אותו הדבר", אומר דניאל שמיל באינטרסנטים. וגם עמוס הראל על הקשר בין מצבו הפוליטי-משפטי של ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין ההסלמה האחרונה מול איראן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker