מידע פנים | אין בעיה, תשאירו את גלנט בחינוך ובקרוב איראן תכסח אותנו גם בלי הכור בנתאנז

מה קורה עם הבטחות הבחירות של נתניהו, האם אילן ישועה "הציל את ביבי" ב-2015 ואיך הפסידה שרי אריסון 3.5 מיליארד שקל ■ כל מה שצריך לדעת על היום שהיה בכלכלה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר החינוך יואב גלנט

"זה ממש כואב לי בנפש, לקום בשבע בבוקר", אמר לי הבוקר המתבגר כשהערתי אותו לבית הספר בפעם ראשונה אחרי שנה בבית - עם חריגות של יום פה יום שם. האם אפשר לחגוג סופסוף את החזרה לשגרה של מערכת החינוך? כמובן שלא. עדיין הוא לומד רק חצי שבוע ובשאר הימים אין לו אפילו זום, וחוץ מזה החופש הגדול כבר כמעט פה ואז עוד חודש חגים.

ומה עם ההבטחה של ראש הממשלה בשיא קמפיין הבחירות, לארגן המשך החינוך לפחות לילדים היותר צעירים, אתם שואלים? ובכן היא באמת שווה להבטחה של ראש הממשלה בזמן קמפיין הבחירות. מאז 23 במארס משרד החינוך נעלם ואת נתניהו מה שמעניין כרגע זה מה יגיד בנט ואם סמוטריץ' יסכים לשבת עם עבאס. ומה מעניין את גלנט? פרס ישראל לשמאלנים. כך נראה כאוס שלטוני אחרי שנתיים וחצי של מערכות בחירות.

היו לממשלה אינסוף כשלים בניהול הקורונה, אבל הכשל בחינוך הוא הגדול והנורא מכולם. זה לא רק כשל ניהולי, אלא גם כשל ערכי שמגלה שמאות אלפי המחנכים ובעיקר מיליוני הילדים וההורים (ומצבם הלימודי והרגשי) לא מעניינים את ממשלת ישראל, את שר החינוך שלה יואב גלנט ואת מי שעומד בראשה. יערה ישורון מסכמת את העניין יפה: "זאת המערכת היחידה בישראל שבה דיוני העומק והמהות מתקיימים מול ארגון העובדים - ולא מול קובעי המדיניות בממשלה או גורמי המקצוע במשרד".

פברואר 2012 - חדר הבקרה במתקן הגרעיני בנתאנזצילום: REUTERS

וכך בזמן שכל הלוביסטים והמקורבים וחברי המרכז והלחצנים והבחשנים ארגנו לעצמם סידור ופיצוי וחזרה לשגרה, הילדים ההורים והמורים נשארו באפלה. לא רק אפלה של אי-ודאות, גם אפלה של חושך. בלי שום יצירתיות בלי שום תוכניות חדשות בלי שום רעיונות ובלי מנהיגות. פשוט אפסים חסרי אחריות. המתבגר שהיום לא הכי רצה לקום בבוקר נתן בעצמו כמה רעיונות מעולים לתפקוד בית הספר, כמו למשל שיעורים על הדשאים הרחבים בעיר. אבל זה לא עלה אפילו. עוד כמה שנים כאלה ואיראן תנצח אותנו גם בלי הכור האטומי שניזוק השבוע. כבר היום המצב שלנו לא משהו.

האם בחירות 2015 נגנבו?

היום החל השבוע השני (המקוצר הפעם) של שלב ההוכחות במשפט נתניהו וגם היום העדות של אילן ישועה שהיה מנכ"ל וואלה מרעישה ומדהימה. כך למשל התביעה הראתה ש-9 דקות אחרי סגירת הקלפיות והמדגמים של בחירות 2015 אור אלוביץ' סימס לישועה, "הצלת את ביבי". ישועה העיד שאלוביץ' סיפר ששרה הודתה לאיריס על השירות של וואלה לנתניהו בבחירות.

אבל את שדרת תומכי נתניהו הבכירים והשופרות ברשתות כל זה לא מטריד. להם יש מיליון טיעוני נגד - שלוואלה לא היתה השפעה, שזה אתר שאף אחד לא פותח, שהיו בו כתבות נגד נתניהו, שההשפעה היתה רק על כמה כתבות ועוד ועוד. חבל שהם לא מבינים או לא רוצים להבין, שאם נתניהו ניסה להשפיע על הסיקור והוא שילם על זה בהטבות כאיש ציבור - זו הפרת אמונים ושוחד. מה זה משנה מה עוד היה בוואלה וכמה הוא משפיע?

בימי המשפט, מציע לכם לעקוב אחרי הסיקור המתגלגל ב"הארץ" וגם אחרי הציוצים של כתב "הארץ" נטעאל בנדל.

עוד כותרות

1. עסקת חייו של האחד היא עסקת הנפל של האחרת - כך הפסידה שרי אריסון 3.5 מיליארד שקל. אבל אל תדאגו לה היא עדיין מיליארדרית. בדולרים

שרי אריסון, לשעבר בעלת השליטה בשיכון ובינויצילום: Ariel Schalit / ASSOCIATED PRESS

2. ואם כבר אנחנו בענייני מיליארדרים - הנה חבר חדש במועדון: צחי נחמיאס שקנה את החברה שהיתה פעם של נוחי דנקנר

3. 10 מיליון שקל למנהל שבא והלך. כשזה על חשבון הציבור זה יותר קל

4. באינטרסנטים: מותר להתחיל לדבר על חופשות - כמה יעלה לטוס לארה"ב

5. מכוניות טבעוניות? יש דבר כזה

6. הגרף היומי: למה אנחנו עובדים הרבה ומייצרים מעט

7. חשבתם שחזירי הבר בחיפה והתנים ברמת גן זה בעיה? תרחמו על המסעדות של ניו יורק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker