מידע פנים | צעיר ומבטיח: בן 33 ציר בוושינגטון, בן 47 רה"מ, בן 72 בפקקים כדי "להפחיד את ניר חפץ"

מסלול החיים של נתניהו ממשיך להתפתל, הסיבה האמיתית מאחורי הסקר הוויראלי של מאסק, ומה צופים שיקרה בשוק השכירות התל אביבי? ■ כל מה שכדאי לדעת על היום שהיה בכלכלה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בבית המשפט המחוזי בירושלים, בפברואר. אמסלם מבהיר שבהיררכיית הפשיעה, נתניהו דג רקק
נתניהו בבית המשפט המחוזי בירושלים, בפברואר. אמסלם מבהיר שבהיררכיית הפשיעה, נתניהו דג רקקצילום: ראובן קסטרו

בדומה לרבים מהצעירים המבטיחים בפרויקט השנתי המדליק של TheMarker שפורסם היום - שנקרא 40 מתחת ל-40 - גם כוכבו של בנימין נתניהו דרך כבר בתקופת הלימודים בארה"ב (אוניברסיטת MIT במסצ'וסטס). למעשה נתניהו לא היה רק אחת ההבטחות הגדולות של ישראל המשברית בשנות ה-80 וה-90, היה לו גם מיתוג בינלאומי והופעה טלוויזיונית כובשת. הוא חזר לישראל משירות דיפלומטי בשגרירות בוושינגטון (מגיל 33) ובאו"ם בניו יורק (מגיל 35) בהיותו בן 39, בגיל סף הכניסה לפרויקט - בגילה של רננה אשכנזי היום (שותפה בקרן הון סיכון, תל אביב, בזוגיות).

די מהר עם הניחוח האמריקאי שלו והנישואים לשרה (מס' 3 בגיל 42), הוא נהפך לדמות הפוליטית המעניינת והמשפיעה בישראל - ובהמשך כשהיה בן 43 השתלט על הליכוד. משם הדרך היתה יחסית קצרה לראשות הממשלה - אחרי רצח רבין, בגיל 47. במשך שלושה עשורים נתניהו היה האיש הכי מסוקר בעיתונות, הכי אהוב על הציבור, וגם הכי שנוא ומותקף. בשנים האחרונות הוא היה פניה של ישראל בעולם לטוב ולרע. אבל השנה הוא איבד כמעט את כל כוחו, הוא הוחלף בכסא ראש הממשלה, נפתח נגדו משפט פלילי ובשבוע הבא הוא אמור לחזור לספסל הנאשמים.

לפי נטעאל בנדל, סנגוריו של נתניהו ייעצו לו להיות באולם בית המשפט בזמן עדותו של ניר חפץ שמתחילה ביום שלישי הבא. הם הסבירו ש"להתייצבות באולם יש משקל רב והשפעה על העד, והדבר אף עשוי להפחיד אותו". בכל מקרה הסנגורים מעריכים כי הסיכוי שהשופטים יאשרו לנתניהו להמשיך להיעדר מהדיונים - נמוך. אין ספק שהעדות של חפץ שהיה אחד האנשים הקרובים ביותר לנתניהו תהיה אחד משיאי המשפט. נתניהו ייאלץ אם כך בגיל 72 לעמוד בפקקים בכניסה לירושלים כל בוקר וביציאה כל ערב במשך ימים רבים - אלא אם יישאר לישון במלון שמספקת המדינה על חשבון הכנסת.

סילמן לצד בנט בכנסת, בשבוע שעברצילום: אוהד צויגנברג

עידית סילמן כבר לא תהיה בפרויקט הצעירים המבטיחים שלנו כי היא חצתה את קו ה-40 לפני שנה. ובכל זאת היא גם עדיין צעירה וגם מבטיחה ואפילו מקיימת. בחודשים האחרונים הפוליטקאית שהגיעה כמעט משום מקום נהפכה כיו"ר הקואליציה לאחת הדמויות המעניינות והמשפיעות בפוליטיקה הישראלית, כמעט כמו נתניהו לפני 30 שנה. אלא שזה הביא אותה לקו האש של תומכי נתניהו ולסערות יומיומיות - אבי בר-אלי ראיין אותה בעקבות העברת התקציב.

גם הבוס שלה מהמפלגה ומי שגייס אותה לרשימה לכנסת, נפתלי בנט, היה צעיר ומבטיח. בנט עשה אקזיט של מיליונים בהיי-טק בגיל 41 ונהפך לראש ממשלה בגיל 49 - שנתיים מבוגר מנתניהו. גם בנט חוטף מאנשי ראש האופוזיציה בלי סוף. וגם מהחרדים. מירב ארלוזורוב כותבת שבנט מתייחס אליהם בכפפות של משי ושופך עליהם תקציבים, אך הם בכל זאת קוראים לו בוגד.

הדולר כמו בקדנציה הראשונה של נתניהו

כשהתיאבון של בנק ישראל להתערב במסחר במט"ח צונח ממשיך הדולר להיחלש היום, והוא נסחר עתה בשער של 3.08. זה מחיר נמוך מהמחיר שבו היה ב-1996 כשנתניהו נכנס ללשכת ראש הממשלה בפעם הראשונה שלו. דפנה מאור מתארת מה קרה בשווייץ כאשר הבנק המרכזי השווייצי הפסיק להגן על שער נמוך של הפרנק מול היורו. בינתיים משתפר המצב הכלכלי וזה מתבטא גם בהקטנת גירעון בלתי צפויה מה שעוד יותר לוחץ את הדולר למטה.

דולר-שקל

עוד שש כותרות

1. לא צעיר ולא מבטיח - שלמה אליהו שוב בעימות בחברה שלו

2. פרטים חדשים על החשוד ברצח אלדד פרי ששמו עדיין אסור בפרסום

3. אחרי שאתמול הכריעו הגולשים בסקר המאוד ויראלי שלו בטוויטר לכיוון של מכירת 10% ממניות טסלה שבידיו, התברר שאילון לא מלאך אם כי הוא אשף ביחסי ציבור. מאסק חייב 15 מיליארד דולר לרשויות מס הכנסה ומכאן הצורך שלו למכור מניות. דפנה מאור דיברה על זה באינטרסנטים

הסקר שערך מאסק בטוויטר בקרב עוקביו

4. יותר מדי תאונות קורקינטים יש בישראל. במשרד התחבורה מקדמים חובת רישוי

5. בשוק הנדל"ן חוזים זינוק במחירי השכירות בתל אביב ואוספים דירות

6. ילדה בת 4 רכשה בטלפון של אביה מינוי שנתי לאפליקציית True caller, זה עלה לו 900 שקל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker