"אני ואני ואני" - נתניהו, תן קצת ספייס

אבי ברגר, המנכ"ל שפוטר בשבוע הראשון של נתניהו כשר התקשורת, העיד היום בזמן שראש האופוזיציה ממשיך במסע היח"צ שלו ■ מבקר המדינה פירסם דו"ח חמור על משבר האקלים וטסלה שווה כבר טריליון דולר ■ כל מה שכדאי לדעת על היום שהיה בכלכלה

רותם שטרקמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בנימין נתניהו בשוק מחנה יהודהצילום: אוהד צויגנברג
רותם שטרקמן

שש שנים וחצי חלפו מאז שפיטר נתניהו בשיחת טלפון (קווי של בזק) את מנכ"ל משרד התקשורת. זה קרה בשבוע הראשון שבו נכנס לתפקידו כשר תקשורת, ומיד לאחר הקמת הממשלה החדשה. הבוקר הגיע המנכ"ל המפוטר להעיד במשפטו של המפטר.

אבי ברגר, שהיה מינוי מקצועי של השר לשעבר גלעד ארדן, פוטר לכאורה מכיוון שנתניהו רצה לקדם במהירות את ההטבות לבזק שבשליטת חברו הממונף במיליארדים שאול אלוביץ' ולעצור את רפורמות שהוביל המשרד שהיו אמורות לפגוע בה. מניית בזק זינקה מיידית בבורסה, ובשוק ההון אמרו: ככה נראית רפובליקת בננות.

באותו יום, תחת הכותרת "תאוות השררה של נתניהו תעלה לצרכן מאות שקלים בחודש", כתב אמיר טייג: "נתניהו ואלוביץ' יכולים לסגור דיל: הראשון מגביל את הרפורמה בתקשורת הקווית ולא יפגע בפרת המזומנים של אלוביץ', והשני יקים באמצעות 'וואלה' ערוץ חדשות מפרגן שלא יטריד את נתניהו בשאלות קשות. בתרחיש כזה, הטלפון הקווי יישאר מחוץ לרפורמה, ברגר מצא את עצמו מחוץ למשרד התקשורת ולקוחות הטלפון הקווי ימשיכו לשלם עשרות שקלים מיותרים מדי חודש - אך אלוביץ' ונתניהו יקבלו מבוקשם. תרחיש דמיוני? לא כאשר ראש הממשלה הוא גם שר התקשורת".

התרחיש הדמיוני הזה שטייג שירטט אז ביד אמן, הפך לחקירת משטרה ולכתב אישום חמור על שוחד נגד ראש ממשלת ישראל לשעבר - תיק 4,000. הבוקר העיד ברגר: קיבלתי איום מרומז מאלוביץ', שלפיו אם לא אוותר על הרפורמה שקשורה לטלפוניה הקווית יפטרו אותי. נתניהו אמר לי שכל ההנחיות של ראש המטה שלו כאילו היו שלו עצמו, וראש המטה אמר לי להיות נחמד וחיובי לבזק ולזרז את הטיפול בעסקת בזק-יס. כשנשאל "מה הבנת מ'להיות חיובי לבזק'?", ברגר השיב: "היינו אחרי ההחלטה של יישום הרפורמה, הבנתי שלהיות חיובי זה לקבל את עמדות בזק, להבין את בזק". העיקר שחסידי נתניהו אומרים "התיק מתפורר".

ואם כבר חסידים, הבוקר שרף את האינטרנט סרטון של נתניהו יוצא ממספרה בירושלים אחרי שהוא סיפר בנאומו בסיעת הליכוד בכנסת על כך שאנשים קיבלו אותו בבכי ובצעקות "וכל השכונה הגיעה". בסרטון, שאותו הביאה התוכנית "חי בלילה" עם נדב בורנשטיין, אפשר לראות שניים-שלושה אנשים לוחצים לו את היד. ככה זה אצל נתניהו, לא כל כך חשוב מה האמת יותר חשוב מה מספרים על מה שהיה.

מה שמבדיל בין נתניהו לבין אזרחים מהשורה שפוגשים אותו ביציאה מהמספרה  או בשוק מחנה יהודה (הבוקר בעקבות מספרה-גייט יצא נתניהו לשוק והראה שהוא עדיין אהוב על ידי רבים) - זה שהוא לא מגיע לשבת על ספסל הנאשמים אף שמתנהל נגדו משפט פלילי חמור על שוחד. זה מאפשר לו גם להמשיך את קמפיין החזרה לבלפור שהוא מנהל כבר ארבעה חודשים. אתמול לראשונה השיק נתניהו במסגרת הקמפיין הופעה "בספייס" (מרחב) - פיצ'ר של טוויטר שמאפשר לדבר בקול בשידור חי למשתמשים ושבר שיא של משתתפים. נתניהו הוא הפוליטיקאי הכי מוצלח ברשתות והכי חדשני טכנולוגית, וזה לזכותו. אבל מבחינת המסרים שלו, הוא הישן והעבש מכולם. תמיד - טרור, ערבים, חמאס, איראן, וכמובן אני ואני ואני. הוא המלך, הוא שליח אלוהים והוא הפתרון היחיד לכל הצרות שלנו. כל השאר הם כמו זאב אלקין שהולך עם שקית של רמי לוי לפוטין, או כמו בנט שמנהיגים נרדמים כשהוא מדבר - לעג נתניהו. "תחזור, תחזור", קראו לו המאזינים.

מה עוד קורה

1. דו"ח מבקר המדינה על האקלים: השם נתניהו לא מופיע כמובן שכן היה זה הוא שמינה את המבקר בסגנון דומה למינויים שלו במשרד התקשורת, אבל רוחו של ראש האופזיציה מרחפת מעל הכישלון הישראלי

הצפות בנהריה, 2020צילום: רמי שלוש

2. עסקת הענק של טסלה עם הרץ על 100 אלף מכוניות הזניקה את השווי של טסלה לטריליון דולר. האם זו בועה? תקשיבו לאינטרנסטים

3. בגזרת צרות בהיי-טק - שני חדי-קרן חדשים מהבוקר: החברה שמאזינה למכונות במפעלים, והמחסנים החכמים של פבריק

4. עושים בושות - ישראלי שהונה מאות גרמנים וגזל מהם מיליוני יורו נעצר בפיליפינים. ורועי חיון הסתבך בפרשה חדשה של מאות מיליונים

5. מחירי הדלק ממשיכים לזנק, האם זה מה שיפיל את ביידן?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker