רותם שטרקמן

אין מה לומר, העברת התקציב בממשלה אחרי יותר משלוש שנים של אפס עשייה כלכלית-חברתית ואפס חשיבה על האזרחים ועתידם - אך עם טונות פוליטיקה, ספינים ומערכות בחירות - מרגשת כמעט עד דמעות. והאמת שזה עצוב שמדבר כזה אנחנו מתרגשים. עצוב, אבל גם שמח. שמח שסוף סוף יש ממשלה שממש יושבת ומנהלת דיונים ומתקוטטת על העתיד של התושבים שלה, ויש לה שרים שבאים לעבוד ולשנות ולא רק ללכלך על היריבים הפוליטיים.

נכון, לא הכל יעבור, ועוד ימרטו את התקציב הזה עד לאישור הסופי בשלוש קריאות בכנסת בעוד שלושה חודשים, וגם יש החמצות ונושאים שלא טופלו והמשבר הכלכלי עדיין פה - ובכל זאת, אפשר לומר שישראל חזרה לעצמה. כן, מסתבר ש"ממשלת שינוי" לא היתה סתם סיסמה (לגבי ה"ריפוי" עוד נראה בהמשך).

יש לקוות שיו"ר האופוזיציה מסתכל על הדברים ואומר לעצמו, 'אוח, הייתי יכול להיות שם'. כן, בנימין נתניהו, אמנם בניגוד לשרים אתה ישנת בלילה, אבל אם היית מעביר תקציב ולא כל היום דואג לפינוקים ולהטבות לעצמך ומשפחתך, ואם לא היית מהמר על החרבת הסכם הרוטציה - עדיין היית היום ראש ממשלה.

בנט, לפיד וליברמן. "ממשלת שינוי" לא היתה סתם סיסמה (לגבי ה"ריפוי" עוד נראה בהמשך)צילום: אלכס קולומויסקי

ההחלפה עם בני גנץ היתה אמורה לקרות רק באמצע נובמבר הקרוב, וגם כשזה היה קורה, היית נשאר לעוד תקופה ארוכה האיש השני הכי משפיע בישראל בתפקיד ראש הממשלה החלופי. כל שרי הליכוד והשרים החרדים היו נשארים בתפקידם, וכל חבורת היועצים והעוזרים שלך היו עדיין מקבלים שכר מהמדינה. אבל דפקת את כל העסק כי לא רצית לתת לגנץ אפילו סיכוי להיכנס למשרד רה"מ. אז עכשיו הבמה היא כולה של נפתלי בנט, יאיר לפיד ואביגדור ליברמן. 

והנה, חודשיים אחריך, גם מנכ"ל חדשות 13 ישראל טוויטו, שנאמר עליו שהוא פועל לפי רוח בלפור, מתפטר.

ועוד כמה שינויים שיש בתקציב שעבר הבוקר בממשלה:

ואיפה ההחמצות? קודם כל, תקציב הביטחון גדל בלי פרופרוציה, ועוד בשנת קורונה ובלי שהמערכת תוותר על שום מאחז שיש לה; נושא החינוך לא טופל, וגם בנק ישראל הזהיר מזה; וגם התחבורה הציבורית תתייקר. ומה עם משבר הדיור? אולי בשנה הבאה, מי יודע.

תחנת אוטובוס. התחבורה הציבורית צפויה להתייקרצילום: מגד גוזני

מה עוד קורה

1. הלו, משטרת ישראל? אני רוצה לדווח על בנק ששדד לקוח - סמי פרץ על הריבית המטורפת של הבנקים

2. השכר הגבוה בהיי-טק גורם לחברות שחשבו שהן לעולם לא יעשו זאת לחפש עובדים מעבר לים

3. בסך הכל לכבות את הטלפון פעם בשבוע - זו הדרך לבלום האקרים שמנסים לפרוץ לטלפון שלכם 

4. למה המניה הזאת זינקה ב-100%

5. איך אפשר להשיג מדליה בלי לקום מהספה? לקנות מספורטאי שכבר השיג אחת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker