"ביטוח נסיעות לחו"ל יכול להתייקר גם פי 20 בהשוואה לתקופה שלפני הקורונה"

אלון קצף, נשיא קבוצת דייוידשילד: "ביטוח נסיעות הפך מביטוח פשוט יחסית לאחד הביטוחים המורכבים בעולם מבחינת ניהול הסיכון. כל נתון חדש שנוסף מרסק את הנחות העבודה הקודמות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אולם ההמראות בנתב"ג
אולם ההמראות בנתב"ג. לחברות הביטוח תהיה טבלת תמחור דינמיתצילום: ניר כפרי

"אנחנו מטפלים היום בכמה עשרות אנשים שחלו בקורונה ומאושפזים בחו"ל. בארה"ב, למשל, העלות היא כ–10,000 דולר ויותר ליום אשפוז — ואנחנו מדברים על 40–60 יום שבהם אנשים נמצאים במחלקה", אומר אלון קצף, נשיא קבוצת דייוידשילד, שבין החברות שבבעלותה נמצאת גם פספורטכארד. "הקורונה שמה אותנו במצב חדש של אשפוז ממושך עם הציוד הרפואי הכי יקר שיש, של הרדמה והנשמה. המשמעות תהיה שביטוחי נסיעות לחו"ל יהיו בסדרי גודל יקרים יותר ממה שהאנושות הכירה עד עכשיו".

לדברי קצף, הקורונה שינתה את מהותו של ביטוח הנסיעות. "מביטוח פשוט יחסית הוא נהפך אחד הביטוחים המורכבים בעולם מבחינת ניהול הסיכון". השינוי יתחיל בכך שלחברות הביטוח תהיה טבלת תמחור דינמית, שתהיה תלויה במצב המגפה במדינת היעד ועלות שירותי הבריאות הרלוונטיים שם. לכן מעריך קצף שמכירת הביטוח תהיה רק זמן קצר לפני הנסיעה. "לא תהיה מכירה של חודשים רבים מראש כי אי אפשר לדעת מה יהיה המצב במדינת היעד".

גם תקופת הנסיעה תשפיע על עלות הביטוח. "עד היום התעריף היה שטוח לכל אורך תקופת הנסיעה אבל אנחנו מבינים שככל שאדם נשאר בטריטוריה מסוימת, ההסתברות שיידבק במחלה עולה בטור גיאומטרי. לכן יכול להיות שיום הביטוח הראשון יעלה 2 דולרים אבל יום הביטוח ה–21 יעלה כבר 20 דולר". רק בסוף, לאחר תמחור רובד הקורונה, יהיה גם חיתום רפואי, שיתייחס לגיל ומחלות רקע, שגם הוא יושפע מהקורונה. לדברי קצף, ייתכן שבתקופה הראשונה אנשים החל מגיל מסוים לא יבוטחו.

קצף מעריך כי השמים ייפתחו כשיתחילו לעשות בדיקות קורונה עם העלייה למטוס, כך שיימנע הצורך ב–14 ימי בידוד בסיום הטיסה. "לאזורים מסוימים בעולם עלות הביטוח תהיה פי שלושה ולאזורים מסוימים הביטוח יעלה פי 20 ממה שהיה עד כה. רק מחירים כאלה יכולים לשקף את הסיכון, שבו במקרה הטוב נצטרך לשלם על בית מלון ובידוד לחודש ימים ובמקרה הרע נצטרך לשלם הוצאות רפואיות של מאות אלפי דולרים". קצף צופה שהמחירים ינועו בין 10 דולרים ליום למאות רבות של דולרים.

"התעשייה עובדת ומחפשת פתרונות", מדגיש קצף. "כל פעם נכנס נתון נוסף שמרסק את הנחות העבודה הקודמות. למשל, הנחת העבודה שלנו כרגע היא שילדים לא נכנסים לאשפוז. אבל באחרונה ראינו שהיו כמה ילדים בניו יורק שחלו בתסמונת קוואסאקי. כרגע אנחנו מתייחסים לכך כאירוע נקודתי אבל אם עוד שלושה שבועות נגלה שאחד מאלף ילדים מגיע לבית חולים, נתחיל לתמחר מחדש. גם שהמטוסים יתחילו להמריא, נבדוק אחת לשבוע שלא טעינו".

כיצד מתמודדים בענף הביטוח עם ההתאוששות האטית של ענף התעופה? "אנחנו מתאחדים עם עוד שתי חברות ביטוח, אחת מאוסטרליה ואחת מאירופה, כדי לעשות פול משותף, כדי שיהיה מספיק פיזור סטטיסטי ונוכל לגבות זו את זו", משיב קצף. "אם אני מבטח רק עשרה אנשים זה לא ביטוח, זה קזינו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מסך נתונים בבורסת וול סטריט מציג מרוץ עליות, בשבוע שעבר

רווחי החברות צומחים? מתברר שיש גורם שמנפח אותם

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי