"מספר הבדיקות היומי בישראל – מהגבוהים בעולם"

מאז זיהוי החולה ה-100, מספר הבדיקות היומי הממוצע למיליון איש בישראל עמד על 466 - גבוה מאוסטריה ומדרום קוריאה ■ עם זאת, אם בוחנים את סך הבדיקות שנעשו עד כה, ניתן לראות שבאוסטרליה ובנורווגיה נעשו הרבה יותר בדיקות ביחס לאוכלוסייה

שגיא כהן
שגיא כהן
בדיקת קורונה במעבדה בביה"ח איכילוב, בשבוע שעבר
בדיקת קורונה במעבדה בביה"ח איכילוב, בשבוע שעברצילום: AFP
שגיא כהן
שגיא כהן

על רקע הטענות שהוטחו בו בימים האחרונים, משרד הבריאות מפרסם הבוקר (ב') נתונים שלפיהם היקף בדיקות הקורונה היומי בישראל גבוה משמעותית ביחס למדינות אחרות בעולם.

ההשוואה נעשתה על ידי מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה, ולפיה מאז זיהוי החולה ה-100, מספר הבדיקות היומי הממוצע למיליון איש בישראל היה 466. הנתון המקביל באוסטריה הוא 406, באיטליה 267 ובדרום קוריאה 187. בארה"ב הנתון הוא 17 בלבד. מדינות נוספות שבהן נתון זה נמוך מישראל הן יפן, צרפת, בריטניה ובלגיה. בשבוע האחרון נעשו בישראל 782 בדיקות ביום בממוצע למיליון איש.

"ניתוח של נתוני הבדיקות בישראל לעומת מדינות אחרות בעולם המובילות בתחום זה מראה שמספר הבדיקות היומי לנפש בישראל הוא מהגבוהים בעולם, והקצב בשבועיים האחרונים (כ-8,000 ביום) מתקרב לנתונים של דרום קוריאה בשיא מאמץ הבדיקות שלה (כ-14 אלף ביום). בראייתנו, הדבר ממחיש את חשיבות הדיון על מדיניות הבדיקות (מי נבדק, היכן וכיצד) ולא רק על מספר הבדיקות הנערכות, ואת החשיבות שבקיצור משך הזמן מהופעת תסמינים, דרך מועד הבדיקה ועד לקבלת התוצאה והכנסה לבידוד", נכתב בדו"ח.

עם זאת, לא ברור איך ומדוע נבחרו המדינות בהשוואה, ומה הנתונים במדינות אחרות שלא מופיעות בגרף שפורסם. למשל, אם בוחנים את סך הבדיקות שנעשו עד היום (ולא ממוצע יומי), ניתן לראות שבאוסטרליה, באיסלנד ובנורווגיה נעשו הרבה יותר בדיקות ביחס לאוכלוסייה.

על פי דו"ח של מרכז המחקר והמידע של הכנסת, בישראל נעשו עד תחילת אפריל 8,193 בדיקות למיליון איש. עם זאת, באוסטרליה נתון זה מסתכם ב-10,551 בדיקות ובנורווגיה 17,587. באיסלנד, שם האוכלוסיה מונה 364 אלף איש, נעשו 19,516 בדיקות. גם לפי מדד זה ישראל נמצאת במצב טוב יותר ביחס למדינות אחרות כמו סינגפור, דרום קוריאה, פינלנד, אירלנד וארה"ב.

בסוף השבוע התברר כי חלה ירידה משמעותית בבדיקות הקורונה, בשל מחסור בריאגנטים (החומרים הדרושים לביצוע הבדיקות). על פי פרסום ב"הארץ", גורמים במערכת הבריאות אמרו כי המחסור נובע מכך שמפעלים בדרום קוריאה ובגרמניה הפסיקו לספק את החומרים לישראל. בשל הירידה, לא ברור אם ישראל תצליח לעמוד ביעד שהציב ראש הממשלה ל-30 אלף בדיקות ביום בעוד שבוע.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?